Pokaz siły Tura. Żubry znów pokonane

Tomasz Dworzań[email protected]
Tomasz Pisarczyk zdobył 13 punktów dla Tura w meczu z Sokołem
Tomasz Pisarczyk zdobył 13 punktów dla Tura w meczu z Sokołem Wojciech Wojtkielewicz
Koszykowka. Kolejne zwycięstwo Tura Bielsk Podlaski. Żubry znów pokonane

Nadal nie wiedzie się drugoligowym Żubrom Leo Sped Białystok, które przegrały szósty mecz w tym sezonie. Podopieczni Jakuba Jakubca ulegli na wyjeździe AZS UMCS Lublin 62:78. Trwa natomiast dobra seria Tura Bielsk Podlaski, który wygrał czwarty raz z rzędu, pokonując na wyjeździe Sokół Ostrów Mazowiecka 89:45.

- O naszym zwycięstwie zadecydowała mocna obrona, szczególnie w drugiej kwarcie, w której wyraźnie odskoczyliśmy rywalom. Byli bezradni, nie mogli nic zrobić, a my ich punktowaliśmy szybkim atakiem. W efekcie do przerwy mieliśmy już sporą przewagę i w drugiej połowie mogli pograć wszyscy - mówi Kamil Zakrzewski, trener Tura.

Bielszczanie przed meczem nie byli jednak wcale pewni swego, bowiem przed sezonem przegrali z Sokołem w sparingu. Wyciągnęli jednak wnioski i mieli na ten mecz plan - narzucić szybkie tempo, którego miejscowi nie wytrzymają, bowiem mają dość krótką ławkę rezerwowych.

- Wiedzieliśmy, że mają dobrych pięciu zawodników, ale każdy kolejny wchodzący obniża jakość ich gry. W sparingu z nami grali strefą, której nie potrafiliśmy przebić, ale teraz już przygotowaliśmy się na to. Owszem, próbowali bronić w ten sposób, ale szybko przestali, bo ich rozszyfrowaliśmy - przyznaje Zakrzewski.

Już w pierwszej kwarcie przyjezdni odskoczyli na 10 oczek i choć na początku drugiej odsłony miejscowi zmniejszyli straty do dwóch punktów (15:17), to od tego momentu w tej części gry już nie trafili żadnego rzutu. Bielszczanie natomiast urządzili festiwal strzelecki i na przerwę schodzili prowadząc 49:15. W drugiej połowie goście nie forsowali już tempa, ale mimo to, jeszcze zwiększyli dystans.

Białostoczanie natomiast w Lublinie nie byli faworytem, ale pod koniec trzeciej kwarty, po rzucie Andrzeja Misiewicza przegrywali tylko 42:46. Niestety, w ostatniej odsłonie miejscowi nie pozwolili już na nic więcej i kontrolowali spotkanie do końcowej syreny. Wyniki 8. kolejki

Sokół Ostrów Mazowiecka - Tur Bielsk Podlaski 45:89 (11:17, 4:32, 15:18, 15:22). Punkty dla Tura: Milewski - 18, Kuczyński - 15, Pisarczyk - 13, Zielinko - 9, Bajtus - 9, Kus - 8, Bal - 7, Maciej Bębieniec - 6, Mateusz Bębieniec - 2, Kiluk - 2, Tomczuk - 0.

AZS UMCS Lublin - Żubry Leo Sped Białystok 78:62 (20:11, 16:15, 16:18, 26:18).

Punkty dla Żubrów: Zabielski - 22, Kujawa - 14, Misiewicz - 8, Monach - 7, Andruk - 7, Niewiński - 3, Kalinowski - 1, Borowik - 0, Łotowski - 0, Sulima-Dolina - 0, Małyszko - 0.

Stal Stalowa Wola - Syntex Księżak Łowicz 65:84, Shmoolky Warszawa - TBV Start Lublin 109:61, Rosa Sport Radom - AZS Galeria Echo Kielce 91:40, AZS UJK Kielce - AZS UŁ SG Łódź 61:89.

1. Księżak 8 15 654:520

2. ŁKS Łódź 8 14 611:507

3. TUR8 13 594:489

4. AZS Lublin 7 13 526:421

5. Stal 8 13 581:554

6. KK Warszawa 6 12 485:374

7. Shmoolky 8 12 634:604

8. AZS UJK 8 12 575:561