MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska Straż Graniczna. Rekordowe przyjęcie nowych funkcjonariuszy. 65 osób złożyło ślubowanie

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
To trzeci nabór w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku. W tym ważnym dniu nowo przyjętym funkcjonariuszom towarzyszyli ich bliscy. W uroczystości, prócz kierownictwa POSG, wziął też udział wojewoda podlaski oraz przedstawiciele innych służb mundurowych
To trzeci nabór w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej w tym roku. W tym ważnym dniu nowo przyjętym funkcjonariuszom towarzyszyli ich bliscy. W uroczystości, prócz kierownictwa POSG, wziął też udział wojewoda podlaski oraz przedstawiciele innych służb mundurowych Izabela Krzewska/ Polska Press
W piątek (13.10) na placu apelowym Komendy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. To 24 kobiety i 41 mężczyzn. Rotę ślubowania odebrał od mundurowych komendant POSG gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek.

Podlaski oddział Straży Granicznej wzmocnił się o kolejnych funkcjonariuszy

- Ślubujecie dzisiaj państwo wstąpienie w szeregi naszej formacji w dniu i w czasie, kiedy ta formacja - w systemie bezpieczeństwa zarówno Rzeczypospolitej Polskiej, jak w całej Unii Europejskiej - ma bardzo szczególny charakter. Jednym z podstawowych elementów zagrożeń są zjawiska związane z nieuregulowaną migracją. Zjawiska, które rozwijają się w sposób dynamiczny, nieprzewidywalny i są w sztuczny sposób inspirowane przez władze państwa sąsiedniego - podkreślał w przemówieniu komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej (POSG) gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek podczas piątkowej (13.10) uroczystości w Białymstoku. - Tylko konsekwencja i determinacja w zarządzaniu tymi procesami skutecznie pozwoliła na przywrócenie ładu i porządku w sferze przygranicznej i na samej linii granicy z Republiką Białoruś.

Czytaj też:

Dodał, że to rekordowy nabór do Oddziału. Oficjalnie w jego szeregi wstąpiło 65 nowych funkcjonariuszy.

- Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że tak duża liczba mieszkańców Podlasia odpowiada na naszą prośbę o wstąpienie w nasze szeregi. 65 osób nowo ślubowanych jest rekordową ilością nie tylko w tym roku - w którym przyjęliśmy w szeregi naszej formacji 182 funkcjonariuszy Straży Granicznej - ale na przestrzeni kilkudziesięciu lat - podsumował komendant Jakubaszek. - W szczególności w tak trudnym okresie tak duża ilość nowo przyjmowanych funkcjonariuszy jest dla nas niezwykle cenna. Reprezentujecie różne pokolenia, różne zawody, różne profile wykształcenia. Znajdziecie w naszych szeregach przyszłość, ale miejcie na uwadze jedną rzecz: służba w Straży Granicznej jest nie tylko obowiązkiem. Jest również zaszczytem służenia naszemu krajowi.

Uroczyste ślubowanie w towarzystwie oficjeli i bliskich

W uroczystości na placu komendy POSG udział wzięło kierownictwo i funkcjonariusze POSG w Białymstoku, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowskim, przedstawiciele innych służb mundurowych, a także bliscy nowo przyjętych mundurowych.

Zobacz także:

Ci 16 października zaczną szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej w Polsce. Po pomyślnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą do woj. podlaskiego i będą zdobywać doświadczenie w jednej z tutejszych placówek.

W trakcie piątkowej uroczystości 55 funkcjonariuszom SG, którzy właśnie ukończyli takie szkolenia by pełnić służbę na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, zostały wręczone akty mianowania na stopień kaprala.

W Podlaskim Oddziale Straży Granicznej służy blisko 2 tys. funkcjonariuszy.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podlaska Straż Graniczna. Rekordowe przyjęcie nowych funkcjonariuszy. 65 osób złożyło ślubowanie - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny