PlusLiga. Ślepsk Malow Suwałki nie dał szans beniaminkowi z Częstochowy

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali beniaminka z Częstochowy 3:0
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki pokonali beniaminka z Częstochowy 3:0 Miłosz Kozakiewicz Fotograf
Po zwycięstwie z Indykpol AZS Olsztyn 3:1 siatkarze Ślepska Malow Suwałki sięgnęli po drugie z rzędu zwycięstwo na własnym boisku pokonując Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23). Siatkarze Ślepska Malow zajmują w tabeli PlusLigi 11. miejsce.

Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza rozegrali dobry mecz i zasłużenie zgarnęli komplet trzech punktów pokonując po raz drugi w sezonie drużynę beniaminka PlusLigi Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0. Drugie zwycięstwo z rzędu pozwoliło suwalskim siatkarzom na przeskok w tabeli na 11. miejsce.

W pierwszym secie po skutecznej zagrywce Pawła Halaby gospodarze objęli pięciopunktowe prowadzenie 8:3. Na nic zdały się zrywy gości, gdyż Ślepsk Malow pewnie zdobywał punkty utrzymując swoją przewagę. Po ataku ze środka Joaquina Gallego suwalczanie wygrali 25:21.

W drugiej partii przewaga podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza była jeszcze większa. Świetnie prezentowali się Bartosz Filipiak i Konrad Stajer i oczywiście późniejszy MVP meczu Paweł Halaba. Ślepsk Malow wygrywał już 22:14, a seta zakończył atakiem Filipiak na 25:18.

Trzeci set decydował się w końcówce. Goście z Częstochowy prowadzili w nim nawet 21:19 i mieli nadzieję na przedłużenie spotkania. W tym momencie gospodarze zdobyli jednak trzy punkty z rzędu i po ataku Filipiaka zakończyli seta 25:23 i mecz 3:0.

Spotkanie stało na niezłym poziomie. Jedna i druga strona po perfekcyjnym przyjęciu dobrze atakowała. Myślę, że mecz rozegrał się na tym, że potrafiliśmy przeciwnika odrzucić od siatki i tych błędów popełnili więcej niż my. Cieszę się, że robimy mini serię dwóch wygranych z rzędu na własnym parkiecie - powiedział atakujący Ślepska Malow Suwałki Bartosz Filipiak.

Ślepsk Malow Suwałki - Exact Systems Hemarpol Częstochowa 3:0 (25:21, 25:18, 25:23)
Ślepsk Malow: Matias Sanchez, Konrad Stajer 9, Joaquin Gallego 7, Bartosz Filipiak 19, Pawel Halaba 13, Bartosz Firszt 5, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Arkadiusz Żakieta, Maksim Buculjević
Exact Systems Norwid: Tomasz Kowalski, Bartosz Schmidt 5, Damian Kogut 10, Rafał Sobański 1, Dawid Dulski 4, Piotr Hain 7, Marcin Jaskuła (libero) oraz Byron Keturakis 2, Maateusz Borkowski 7, Kaleb Jenness, Aymen Bouguerra 8
MVP: Paweł Halaba