PlusLiga. Pierwsze zwycięstwo w nowym roku siatkarzy Ślepska Malow Suwałki. 3:1 z Indykpol AZS Olsztyn

Radość siatkarzy Ślepska Malow Suwałki po zwycięstwie z Indykpolem AZS Olsztyn
Radość siatkarzy Ślepska Malow Suwałki po zwycięstwie z Indykpolem AZS Olsztyn Miłosz Kozakiewicz Fotograf
Po czterech porażkach siatkarze Ślepska Malow Suwałki sięgnęli po zwycięstwo w PlusLidze. W meczu 15. kolejki pokonali w Arena Suwałki Indykpol AZS Olsztyn 3:1 zdobywając trzy punkty.

Mecze siatkarzy Ślepska Malow Suwałki z Indykpol AZS Olsztyn nazywane są Derbami Północy. W dotychczasowej historii spotkań obu drużyn w PlusLidze przed niedzielnym meczem był remis 4-4. Dodatkowego smaczku meczowi nadawał fakt gry byłych siatkarzy drużyny z Suwałk w barwach akademików z Olsztyna. Mowa tu o Joshua Tuanidze, Cezarym Sapińskim i Nicolasie Szerszeniu.

W pierwszym secie skuteczniejsi w końcówce byli siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Od remisowego wyniku 19:19 zdobyli cztery punkty wychodząc na prowadzenie 23:19 po skutecznym bloku Stajera. Gdy było już 24:21 wydawało się, że wygranie seta jest już na wyciągnięcie ręki. Akademicy jednak zdobyli dwa punkty z rzędu i zrobiło się już tylko 24:23. W zagrywce pomylił się jednak Szymendera i gospodarze mogli się cieszyć z wygrania partii otwarcia.

W drugim secie była także remis 19:19, po którym to goście objęli prowadzenie 21:19. Podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza doprowadzili do remisu 21:21, a o wygraniu seta decydowała walka na przewagi. Po bloku Gallego na Sapińskim suwalczanie wygrali 27:25.

W trzecim secie Ślepsk Malow wygrywał na początku 7:2. Niestety, nie potrafił utrzymać swojej przewagi i goście wygrali dość wyraźnie 25:28.

W kolejnej partii role się odwróciły. Prowadził AZS 11:6, ale gospodarze wyrównali 13:13 i po walce na przewagi zwyciężyli 26:24 i w całym meczu 3:1.

- Bardzo się cieszymy ze zwycięstwa. Pierwsze dwa sety to bardzo dobra gra z naszej strony. W następnych odsłonach akademicy zaczęli dobrze zagrywać wywierając na nas presję. W czwartym secie odwróciliśmy losy spotkania, ponieważ przegrywaliśmy i Olsztyn w dalszym ciągu naciskał nas zagrywką. Zagraliśmy dobrze na bloku i serwisie, doszliśmy rywali wygrywając w końcówce - mówi środkowy Ślepska Malow Suwałki Jakub Macyra.

Kolejny mecz siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają w piątek, 12 stycznia o godz. 17.30 z Exact Systems Hemarpol Częstochowa w Arena Suwałki.

Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 27:25, 18:25, 26:24).
Ślepsk Malow: Sanchez, Halaba, Firszt, Stajer, Gallego, Filipiak, Czunkiewicz (libero) oraz Stern, Kaciczak, Buculjević, Macyra
Indykpol AZS: Tuaniga, Jakubiszak, Karlitzek, Sapiński, Szymendera, Sousa, Hawryluk (libero) oraz Jankiewicz, Szerszeń, Majchrzak, Armoa
MVP: Bartosz Filipiak (Ślepsk)