Piłka ręczna. Pierwszoligowcy z Nowych Piekut z jednobramkową porażką

SPR SBR Bank Nowe Piekuty - Mazur Sierpc 27:28
SPR SBR Bank Nowe Piekuty - Mazur Sierpc 27:28 pixabay
Piłkarze ręczni SPR SBR Bank Nowe Piekuty nie mogą przerwać złej serii porażek. W ostatnim meczu, w hali w Rudce, przegrali po zaciętej walce, z Mazurem Sierpc zaledwie jedną bramką 27:28.

Mecz z Mazurem Sierpc zainaugurował drugą rundę rozgrywek I ligi. Niestety, spotkania rewanżowe szczypiorniści z Nowych Piekut rozpoczęli od porażki 27:28.

Spotkanie było bardzo zacięte i trzymało kibiców w napięciu do ostatniej sekundy. W pierwszej połowie, żadnej z drużyn nie udało się wypracować większej przewagi niż dwubramkowa. W 3 minucie, po trafieniu Macieja Porzezińskiego, SPR Nowe Piekuty prowadziło 3:1, a w 8 minucie po bramce Łukasza Płońskiego 5:3. Jeszcze w 30 minucie Arkadiusz Gumieniak podwyższył na 15:13, ale do przerwy było tylko 15:14 dla gospodarzy.

Druga część meczu była także bardzo zacięta i wyrównana. Po rzucie Płońskiego gospodarzom udało się uzyskać trzy bramki różnicy 18:15, ale w 47 minucie goście wyszli na prowadzenie 23:21. W 54 minucie przewaga Mazura wynosiła cztery bramki 27:23. Gospodarze doprowadzili do remisu 27:27. Ostatni rzut gości w wykonaniu Przemysława Królikowskiego był celny i to oni wygrali 28:27.

SPR SBR Bank Nowe Piekuty - MKS Mazur Sierpc 27:28 (15:14).
SPR SBR: Hubert Filipiuk 7, Maciej Porzeziński 6, Jakub Bartosiak 4, Łukasz Płoński 3, Karol Pruszyński 3, Krystian Stawierej 2, Arkadiusz Gumieniak 2, Patryk Niesterowicz, Michał Łapiński, Sebastian Roszkowski, Wojciech Stec, Kamil Nogal, Rafał Kostro, Patrycjusz Jaskurzyński, Karol Roszkowski