Moje pasje - moje stypendium. Ostatnia szansa na stypendium

Julia Szypulska [email protected] tel. 85 748 74 25
Ostatnia szansa na stypendium
Ostatnia szansa na stypendium sxc.hu
Uwaga uczniowie! Jeszcze tylko do poniedziałku możecie zgłaszać się do naszego konkursu "Moje pasje - moje stypendium" . Do wygrania jest 100 zł stypendium co miesiąc. Wystarczy uzasadnić, w jaki sposób te pieniądze pomogłyby Wam realizować swoje pasje.

Konkurs ogłosiliśmy kilka tygodni temu. Wzbudził on spore zainteresowanie wśród uczniów. Wpłynęły do nas już prace ze szkół z całego województwa podlaskiego. Niektóre są bardzo oryginalne i pokazują, że uczniowie włożyli w nie dużo pracy. Jednak wyszukana forma zgłoszenia nie jest kryterium najważniejszym. Istotne jest, by uczeń rzeczywiście miał pasję. Zachęcamy te osoby do wzięcia udziału w konkursie. Wciąż czekamy na wasze zgłoszenia. Możecie to zrobić do 5 listopada.

Konkurs to kolejne działanie w ramach kampanii "Czytam, więc wiem". Prowadzą ją wspólnie "Kurier Poranny" i "Gazeta Współczesna".

Chcemy rozbudzić w uczniach chęć do poszerzania swoich zainteresowań i naukowych pasji. Zależy nam, by pogłębiali wiedzę o otaczającej rzeczywistości i wychodzili poza sztywne ramy programowe.

Założeniem kampanii jest nie tylko promowanie wiedzy i promocja uczniów posiadających pasje, ale także pomoc młodym w ich realizacji. Nagrodą w konkursie jest stypendium. Ufundujemy je 10 uczniom. Będą otrzymywać po 100 zł miesięcznie od listopada do czerwca przyszłego roku. Chętni muszą przedstawić swoje pasje (forma prezentacji dowolna) i uzasadnić, w jaki sposób stypendium pomoże im je zrealizować.

Prezentacje należy przesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub listownie na adres redakcji: ul. św. Mikołaja 1, 15-419 Białystok, z dopiskiem "Moje pasje, moje stypendium". Do każdej pracy powinny zostać dołączone informacje o uczestniku konkursu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, telefon kontaktowy, data urodzenia, nazwa i adres szkoły, klasa, do której uczęszcza uczeń oraz numer telefonu do rodzica.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa podlaskiego. Muszą mieć jednak mniej niż 19 lat. Nadesłane prezentacje kapituła konkursu oceniać będzie w trzech kategoriach. Pierwsza to uczniowie szkół podstawowych, druga - gimnazjaliści, a trzecia - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W każdej kategorii zostanie wyodrębnionych co najmniej dwóch laureatów.

Spotkanie kapituły konkursu odbędzie się 16 listopada. W jej skład wejdą redaktorzy naczelni "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej", zastępca dyrektora zarządzającego Mediów Regionalnych oddziału w Białymstoku oraz opiekun projektu "Czytam, więc wiem".

Wyniki konkursu ogłosimy 23 listopada. Regulamin znajdziecie na www.poranny.pl/wiem oraz www.wspolczesna.pl/wiem. Tam też szukajcie informacji na temat akcji "Czytam, więc wiem".

Coraz dłuższa jest lista przedsiębiorców włączających się w naszą kampanię

Akcja "Czytam, więc wiem" ma coraz więcej partnerów biznesowych, którzy fundują poszczególnym szkołom pakiety prenumeraty naszych wydawnictw. Włączamy ich do grona Mecenasów Wiedzy - czyli tych, którzy wspierają rozwój oraz edukację dzieci i młodzieży oraz działają na rzecz lokalnej społeczności, promując czytelnictwo i tworząc świadome, oczytane społeczeństwo. W podziękowaniu za ten rodzaj aktywności nazwa firmy - Mecenasa Wiedzy - zostanie wymieniona na stronach internetowych kampanii - www.poranny.pl/wiem i www.wspolczesna.pl/wiem - przez cały czas trwania akcji. Mecenasów Wiedzy przedstawimy także na łamach "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" oraz wydawnictwa "Wiem. Nauka, Polska, Świat". Mecenas uhonorowany będzie również dyplomem z podziękowaniami od organizatorów i patronów akcji. Informacja na temat Mecenasa Wiedzy i jego gestu zostanie też przekazana uczniom i ich rodzicom oraz opublikowana będzie na stronie internetowej szkoły, której Mecenas ufunduje prenumeratę. Aktualną listę Mecenasów Wiedzy publikujemy w piątkowym wydaniu naszej gazety. O akcji "Czytam, więc wiem" można przeczytać w naszych serwisach internetowych: www.poranny.pl/wiem oraz www.wspolczesna.pl/wiem. (peż)

Czytaj e-wydanie »

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie