MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież chętniej wybiera licea

Julita Januszkiewicz [email protected]
Sporym zainteresowaniem cieszą się klasy mundurowe w liceach przy Zespole Szkół w Michałowie oraz ZSM w Łapach. Młodzież z Michałowa (na zdjęciu) nosi mundury. Dzięki temu jest bardziej widoczna. Uczniowie biorą też udział w różnych rajdach.
Sporym zainteresowaniem cieszą się klasy mundurowe w liceach przy Zespole Szkół w Michałowie oraz ZSM w Łapach. Młodzież z Michałowa (na zdjęciu) nosi mundury. Dzięki temu jest bardziej widoczna. Uczniowie biorą też udział w różnych rajdach. Zespół Szkół w Michałowie
Najwięcej chętnych zgłosiło się do I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Popularnością cieszą się również technika oraz klasy mundurowe.

Mamy 147 podań na 120 miejsc - wylicza Dariusz Wincenciak, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach. Są chętni do klasy artystycznej, politechnicznej, menedżerskiej oraz przyrodniczej.

- Nasza oferta edukacyjna jest trafiona. Młodzież wybrała przedmioty rozszerzone. A to da jej duże możliwości dostania się po maturze na studia - mówi Dariusz Wincenciak.

Do 30 maja gimnazjaliści składali dokumenty do szkół ponadgimnazjalnych. Powiat białostocki przygotował 480 miejsc w 16 oddziałach.

- Wnioski o przyjęcie złożyło 362 kandydatów - wymienia Alina Dźwilewska z białostockiego starostwa powiatowego.

Młodzież chce się kształcić w I LO w Łapach, a także w klasie mundurowej w II LO przy Zespole Szkół Mechanicznych w Łapach.

- Sporo jest też podań na kierunek technik mechanik, w klasie o profilu sportowym - przyznaje Alina Dźwilewska.

- Są też chętni do klas przygotowujących do zawodu technik budownictwa i hotelarstwa - mówi Danuta Bojczuk, dyrektorka ZSM.

Od września w zasadniczej szkole zawodowej chce także utworzyć klasę specjalną o profilu pomoc hotelarza.

Do Zespołu Szkół w Michałowie złożono 35 podań. Jak mówi dyrektorka Dorota Burak, są chętni do nauki w liceum oraz na technika pojazdów samochodowych. Od drugiej klasy uczniowie mogą uczyć się w tzw. mundurówce.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny