Rekordowe przychody to nie tylko zasługa obserwacji rynku i odpowiedzi na jego potrzeby. To przede wszystkim codzienna praca 5 tys. wykwalifikowanych pracowników przy ponad 180 liniach produkcyjnych w 20 zakładach, które przetwarzają 8 mln litrów mleka dostarczanego przez 15 tys. polskich rolników.
To dzięki ich pracy ponad tysiąc produktów mlecznych zna nie tylko Polska, ale i 159 krajów świata (eksport daje 40 proc. przychodów). Poza tym Mlekovita inwestuje w rozwój i tylko w 2019 roku wydała na ten cel 120 mln zł.
Firma z Wysokiego Mazowieckiego nie spoczywa jednak na laurach – nowy rok niesie nowe wyzwania, którym trzeba sprostać. Jednym z projektów marketingowych promujących markę za granicą jest udział w Africa Eco Race 2020.
Reprezentacja wybitnych polskich sportowców wystartuje w rajdzie w ramach projektu "Misja Uratuję Cię", łącząc ducha sportu z akcją charytatywną.
Projektowi patronuje TVP2, która relacjonuje oba jego etapy: grudniowe przygotowania i rajd rozgrywany od 5 do19 stycznia 2020 r. Ambasadorką projektu jest dziennikarka i prowadząca "Pytanie na Śniadanie" Marcelina Zawadzka, która w rajdzie uczestniczy.
Miss Polonia na pustyni, czyli piękna Marcelina Zawadzka w A...
Mlekovita jest partnerem strategicznym akcji, a startujący w rajdzie zawodnicy przywiozą do Senegalu mleko w proszku. Trafi ono do dzieci chorych i niedożywionych, którymi opiekuje się (na przedmieściach Dakaru) ośrodek misyjny kierowany przez siostrę urszulankę Ksawerę Michalską. Mleko z Mlekovity zostanie uroczyście przekazane 20 stycznia.
Innym z dużych projektów, w które Mlekovita włącza się marketingowo w 2020 roku, jest największe sportowe wydarzenie w Polsce, czyli wyścig kolarski Tour de Pologne. Jego początki sięgają 1928 roku, roku, w którym powstał zakład mleczarski w Wysokiem Mazowieckiem.
- Nie bez powodu Mlekovita uczestniczy w tych dwóch projektach, ponieważ życzyłbym sobie, by sportowy duch dążenia do mistrzostwa udzielił się działaniom Mlekovity. By, tak jak kiedyś, organizator Tour de Pologne, Czesław Lang zwyciężał w kolejnych kolarskich wyścigach, tak Mlekovita wygrywała smakiem i najwyższą jakością produktów w wyborach zakupowych nie tylko Polaków, ale i mieszkańców całego świata - mówi prezes Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.
Mlekovita. Świąteczne spotkanie w Wysokiem Mazowieckiem. Opł...
Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?