MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Miejski Dzień Seniora w Pałacu Branickich. Prezydent nagrodził najaktywniejszych seniorów w Białymstoku. Zobacz, kogo uhonorował

OPRAC.: wal
Białostoccy seniorzy na swoim święcie spotkali się w Pałacu Branickich
Białostoccy seniorzy na swoim święcie spotkali się w Pałacu Branickich M.Jakowiak/UM Białystok
Miejski Dzień Seniora to okazja do spotkania ze starszymi mieszkańcami i podziękowania osobom angażującym się w aktywizację tego środowiska w naszym mieście. 42 wyróżnienia odebrali w czwartek (26 października) białostoccy seniorzy z okazji swojego święta w Auli Magna Pałacu Branickich. Specjalne podziękowania wręczył im prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Integrują, aktywizują, pokazują, że życie na emeryturze wcale nie musi być nudne – seniorzy, podkreślają, że dzięki temu, że są aktywni i rozwijają swoje pasje, nigdy się nie nudzą.

Podczas Miejskiego Dnia Seniora prezydent Białegostoku wyróżnił 42 osoby działające na rzecz osób starszych.

– Dziękuję Państwu za działania na rzecz osób starszych w naszym mieście. To wyróżnienie można traktować jako podziękowanie za całoroczną pracę na rzecz seniorów. Są tu organizacje, które zrzeszają seniorów, ale też poszczególne osoby wyróżniające się, pracujące w Radzie Seniorów czy klubach seniorów. Dzięki Państwa zaangażowaniu, wsparciu i kreatywności, wielu osób mogło realizować swoje pasje i poczuć się zauważonymi – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. – Życzę wszystkim seniorom, aby realizowali swoje pasje i zainteresowania. Niech każdy dzień przynosi radość i satysfakcję.

Od lat Miasto Białystok prowadzi różne działania wspierające białostockich seniorów. M. in. we współpracy z Białostocką Radą Seniorów Miasto prowadzi projekt „Siła Seniora”, który służy ograniczeniu wykluczenia społeczno-kulturalnego, polepszeniu jakości życia i poczucia współuczestnictwa w życiu społecznym, a także nabywaniu przydatnej wiedzy praktycznej. Promuje aktywność ruchową, zdrowy styl życia, podnosi świadomość zdrowotną. Osoby starsze uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Uniwersytetu Zdrowego Seniora.

Wspólnie z Fundacją „Spe Salvi” miasto wspiera również seniorów w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych wykonywanych przez fachowców (tzw. złota rączka). Na realizację tego zadania w 2023 roku przeznaczono 110 tys. zł. W 2023 r. do końca czerwca z pomocy „złotej rączki” skorzystało już 291 seniorów. Fachowcy wykonali 380 drobnych napraw.

Prowadzone również działania w ramach Karty Aktywnego Seniora. Obecnie uprawnionych do korzystania z tej karty jest ok. 73,1 tys. osób. Od początku trwania programu do początku września 2023 r. przystąpiło do niego ok. 20,9 tys. osób. (źródło:białystok.pl)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny