Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieczysław Bagiński zarejestrowany. Kandydaci do Senatu z okręgu nr 59

(dor), (mg)
Mieczysław Baszko, poseł na Sejm PSL (z kartką), wspiera kandydaturę Mieczysława Bagińskiego w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59
Mieczysław Baszko, poseł na Sejm PSL (z kartką), wspiera kandydaturę Mieczysława Bagińskiego w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu nr 59 Jerzy Doroszkiewicz
Mieczysław Bagiński to wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego. Do Senatu z okręgu nr 59 startuje z ramienia PSL z poparciem PO i Nowoczesnej. Własnego kandydata nie wystawiła także lewica.

- W ubiegły czwartek po obiedzie podjęliśmy decyzję o zbieraniu podpisów - mówi Mieczysław Baszko, poseł na Sejm PSL, wcześniej marszałek województwa podlaskiego. - Przez półtora dnia nazbieraliśmy prawie 5 300 podpisów. Wiele osób, które poznały decyzję zarządu PSL, same przychodziły do biur poselskich w Łomży (tam Mieczysław Bagiński pełnił też urząd wojewody) czy w Suwałkach, by złożyć swój podpis i wyrazić poparcie.

- To bardzo roztropna osoba, która zna nasze województwo - rekomenduje Bagińskiego poseł Baszko. - Zasób wiedzy, tradycja i rozsądek są bardzo potrzebne w Senacie, a Polskie Stronnictwo Ludowe takiego właśnie kandydata przedstawia.

Wcześniej wiadomo było, że z Bagińskim rywalizować o głosy będzie Anna Maria Anders, córka sławnego generała, popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zarejestrował się już Jerzy Ząbkiewicz z komitetu "Praca i przyszłość".

Do północy czas na rejestrację mają Szczepan Barszczewski z partii KORWiN, Andrzej Chmielewski z "Samoobrony" i Sławomir Gromadzki z komitetu "Szary obywatel". Ostateczną listę kandydatów poznamy jutro rano.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny