ME. Jagiellonia przegrała z trzecioligowcem

Młodzi jagiellończycy mają za sobą pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym Anatol Chomicz
Młoda Ekstraklasa. Porażka Jagiellonii w pierwszym sparingu. Pokonał ją Dąb Dąbrowa Białostocka.

Piłkarze młodej Jagiellonii Białystok przegrali z trzecioligowym Dębem Dąbrowa Białostocka 1:2 w pierwszym zimowym sparingu. Spotkanie zostało podzielone na trzy tercje po trzydzieści minut.

- Jestem bardzo zadowolony z tego meczu, choć rozgrywany był w trudnych warunkach. Pierwsze wnioski są takie, że trzeba pracować nad skutecznością, bo mieliśmy lepsze okazje niż ta, z której strzeliliśmy gola. Bramki traciliśmy natomiast po gapiostwie w defensywie - mówi Wojciech Kobeszko, trener młodej Jagi.

W spotkaniu testowanych było kilku zawodników, jednak spośród nich w ekipie żółto-czerwonych zostali tylko dwaj Litwini - Alek Osetrovas i Ryszard Kulis. Obaj dostaną szansę w poniedziałkowym sparingu, tym razem z młodą Legią Warszawa (Zambrów, godz. 13.30).

Jagiellonia Białystok (ME) - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1 (0:1, 1:1, 0:0). Bramki: 0:1 - Budnik (2), 0:2 - Konon (50), 1:2 - Szymaniuk (59).

Jagiellonia (I tercja): Janas-Laskowski, Szóstko, Waszkiewicz, Józefiak, Hudoń, Wasiluk, Osetrovas, Sienkiewicz, Kulis, Kocoł. (II tercja): Janas- Maliszewski, Szóstko (40. Kosiński), Waszkiewicz (40. El Mehdi), Józefiak (36. Straus), Orpik, Szymaniuk, Osetrovas (40. Malinowski), Grudziński, Kulis (35. Kowalewski), Kocoł (35. Prusinowski). (III tercja): Janas - Butkiewicz, Kosiński, Radecki, Zawadzki, Murawski, Mackiewicz, Malinowski, Drażba, Jastrzębski, Zapolnik.