Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

MDK - absolutnie wyjątkowe miejsce

Rozmawiała: Julitta Grzywa
Cieszymy się bardzo, że pracujemy już 25 lat - mówi Iwona Szcześniak, dyrektor MDK
Cieszymy się bardzo, że pracujemy już 25 lat - mówi Iwona Szcześniak, dyrektor MDK
Tu są cudowni ludzie, rewelacyjna młodzież - mówi Iwona Szcześniak, dyrektor MDK

Jubileusz MDK

Jubileusz MDK

Młodzieżowy Dom Kultury świętuje dziś jubileusz 25-lecia istnienia. Początek o godz. 17. Będą nagrody i podziękowania dla pracowników, wystąpienia gości. Uczestnicy spotkania obejrzą program estradowy "Na Parnasie" oraz widowisko teatralne "Na Olimpie". Zaplanowano też prezentację multimedialną dotyczącą historii MDK.

Kurier Porany: MDK działa już ćwierć wieku...

Iwona Szcześniak, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku: Cieszymy się bardzo, że pracujemy już 25 lat. Dzieci, które przychodziły na początku, w tej chwili mają już swoje dzieci. I one teraz korzystają z zajęć w MDK. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej pracy. Uważam, że to absolutnie wyjątkowe miejsce w mieście. Tu spotyka się młodzież, która pragnie realizować swoje pasje i marzenia we własny sposób. Nikt ich do niczego nie zmusza.

Macie dziesiątki pracowni.

- Pracujemy w trzech działach: artystycznym, technicznym oraz organizacji imprez. Praktycznie każde dziecko, które tutaj przyjdzie, znajdzie coś ciekawego dla siebie: taniec, muzykę, plastykę, teatr, a nawet krawiectwo.

Na zajęcia przychodzi ponad tysiąc dzieci. Nie tylko z Białegostoku. Rodzicie dowożą je też z okolicznych miejscowości. Myślę, że dobrze spełniamy swoją rolę. Staramy się być otwarci na propozycje i dzieci, i rodziców. Jeśli jest zapotrzebowanie na coś nowego, staramy się to realizować. Ostatnio wprowadziliśmy np. naukę języka angielskiego metodą inną niż te realizowane w szkołach. I to się sprawdza.

Teatr Klaps to Wasza sztandarowa grupa?

- To jeden z najlepszych teatrów młodzieżowych w kraju, ale mamy też rewelacyjne zespoły taneczne i muzyczne, np. muzyki dawnej, chóry. One również zdobywają liczne nagrody w kraju. Owszem, Klaps jest bardzo popularny, ale szczycimy się też innymi zespołami, np. mamy mocne grupy modelarskie czy szachowe.

Pani jest tu prawie od początku...

- Tak, jestem tu od 1984 roku, czyli 24 lata. Pojawiłam się rok po rozpoczęciu działalności przez MDK. Byłam nauczycielką tańca. Powiem szczerze, nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną. To jest cudowne miejsce. Są tu rewelacyjni ludzie, przychodzi cudowna młodzież. To ogromna przyjemność - praca z nimi. Nigdy nie żałowałam tego wyboru.

Dziękuję za rozmowę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny