MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Małgorzata Anna Wenclik, kandydatka do sejmiku woj. podlaskiego bez tajemnic. Rodowita białostoczanka, specjalistka od prawa

red
Archiwum prywatne Małgorzaty Wenclik
Małgorzata Anna Wenclik to kolejna osoba, która zdecydowała się wziąć udział w naszej zabawie przed wyborami samorządowymi 2024. Pani Małgorzata startuje jako kandydatka do sejmiku woj. podlaskiego z komitetu Trzecia Droga PSL - PL 2050 Szymona Hołowni. Otrzymaliśmy wypełnioną ankietę, zawierającą pytania, które zadaliśmy też innym kandydatom, w ramach akcji "kandydat bez tajemnic". Zobaczcie, odpowiedzi!

Imię i nazwisko
Małgorzata Anna Wenclik

Wiek
49 lat

Wykształcenie

Doktor nauk prawnych od 2004 roku

Jaki komitet wyborczy

Trzecia Droga PSL - PL 2050 Szymona Hołowni

Praca (kariera zawodowa)

[cyt]Obecnie pracuję jako adiunkt na wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego. Moją specjalnością jest szeroko rozumiana administracja publiczna, samorząd terytorialny, zarzadzanie publiczne, polityki publiczne, partycypacja obywatelska.

Byłam też dyrektorem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, moja pierwsza praca zaraz po studiach do praca w Urzędzie Starostwa Powiatowego w Białymstoku, gdzie zajmowałam się funduszami przedakcesyjnymi.

Mam doświadczenie w pracy na wielu uczelniach. Pracowałam przez lata w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku, Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Siedlcach, Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Wyższej Szkole Finansów i Zarzadzania w Białymstoku, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W każdej z uczelni prowadziłam koła naukowe i byłam doceniana przez władze i współpracowników. Mam też bogate doświadczenie w organizacjach pozarządowych. Byłam założycielką i wieloletnią prezeską Fundacji Centrum Inicjatyw na Rzecz Społeczeństwa, Jestem założycielką i członkinią zarządu Stowarzyszenia 100-lecie Kobiet.

Jestem też koordynatorką wolontariatu. Od dwóch lat z pięcioma innymi organizacjami tworzymy Forum Kobiet Podlasia. Przez lata działałam też w zarządzie Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Znam funkcjonowanie samorządu terytorialnego teoretycznie i praktycznie. Wiem jakie stoją przed nim wyzwania i wiem jak im sprostać.

Rodzina

Jestem szczęśliwą żona i mamą. Nasza rodzina pochodzi z Białegostoku od pokoleń

Hobby

Jestem fanką literatury faktu i biografii. Fascynuję się historią przede wszystkim 20-leciem międzywojennym. Uwielbiam podróże w dobrym towarzystwie.

Gdzie mieszka

Od urodzenia mieszkam w Białymstoku

Jakie ma auto

Reno Clio

Inne
Mam 175 cm. Wzrostu, o wadze nie wspomnę, ale nadal utrzymuję dobrą formę. Jestem typową Podlasianką - blondynka o niebieskich oczach, które jak przysłowie mówi „są zwierciadłem duszy”

Najważniejsze punkty programu wyborczego

Startuję bo:

  • mam duże doświadczenie w administracji publicznej,
  • współpracy międzysektorowej,
  • działaniach na rzecz wspólnoty lokalnej.

Idzie za mną wiedza, kompetencje i doświadczenie, które są niezbędne w pracy samorządowca. Kocham swoje miasto i jestem fanką Podlasia. Zależy mi na rozwoju i rozkwicie tego regionu.

Moje doświadczenie w pracy na różnych uczelniach chcę wykorzystać w rozwoju szkolnictwa wyższego i zawodowego kształcącego ludzi na potrzeby naszego lokalnego rynku, ale też rynków światowych.

Dziś dzięki nowym technologiom, nie trzeba wyjeżdżać z Podlasia aby odnieść sukces zawodowy. Chciałabym mieć wpływ na stworzenie warunków żeby nasi najzdolniejsi absolwenci mogli tutaj się rozwijać i pracować dla dobra naszego regionu. „Myśl globalnie i działaj lokalnie” to od lat moja dewiza.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny