Lech Poznań - Jagiellonia 1:1. Tylko podział punktów w Poznaniu

(mark)Zaktualizowano
Lech Poznań - Jagiellonia
Lech Poznań - Jagiellonia Grzegorz Dembiński
Jagiellonia Białystok w meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy zagrała z Lechem Poznań na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Stadion w stolicy Wielkopolski nie jest straszny Żółto-Czerwonym. W ostatnich siedmiu meczach, rozegranych w Poznaniu, Jaga wygrała aż pięć. W piątek nie udało się wygrać, ale Jagiellonia zdobyła punkt remisując z Kolejorzem 1:1.

90+11 min.: Sędzia kończy mecz. Remis 1:1

90+10 min.: Wójcicki uderza piłkę, która trafia Tomczyka w twarz. Piłkarz Lecha pada jak ścięty na murawę.

90+10 min.: Strzał Guilherme w mur.

90+8 min.: Rzut wolny dla Jagiellonii z narożnika pola karnego.

90+5 min.: Dużo walki, dużo fauli. I żółta kartka dla Mystkowskiego.

90 min.: Sędzia dolicza 10 minut

85 min.: I zmiana w Lechu. Za Karlo Muhara wchodzi Mateusz Skrzypczak.

84 min.: Za Klimalę wchodzi do gry Przemysław Mystkowski.

83 min.: Żółta kartka dla Arsenica

78 min.: Zmiana w Lechu. Za kontuzjowanego Rogne wchodzi do gry Tomasz Dejewski.

73 min.: Dobrze zapowiadająca się akcję psuje złym przyjęciem Guilherme, strzał Romanczuka zbyt słaby

68 min. Zmiana w Lechu. Za Amarala wchodzi Darko Jevtić

61 min.: Druga zmiana w Jagiellonii. Za Kostala wchodzi Camara

58 min.: Żółta kartka dla Jóźwiaka (Lech)

57 min.: Za Bartosza Bidę na boisko wchodzi Tomas Prikryl.

49 min.: Jakub Kamiński strzela obok bramki Jagiellonii.

46 min.: Żółta kartka dla Ivana Runje (Jagiellonia)

46 min.: Rozpoczęła się II połowa. Zespoły bez zmian.

45 + 1 min.: Koniec I połowy.

45 min.: Sędzia dolicza do I połowy minutę.

45 min.: Groźna akcja Lecha. Amaral spóźniony i tylko rzut rożny dla Lecha

39 min.: Paweł Tomczyk wyrównuje z rzutu karnego. jest 1:1.

36 min.: Groźna sytuacja. Rzut wolny dla Lecha po faulu Arsenica. Piłka odbija się od muru... ale sędzia idzie skorzystać z wideoweryfikacji i niestety wskazuje na 11 metr. Stojący w murze Martin Kostal dotknął ręką piłki.

30 min.: Martin Kostal dośrodkowuje na główkę Tarasa Romanczuka. Piłkę z trudnością nad poprzeczkę przenosi bramkarz Lecha.

28 min.: Lubomir Satka ubiega Węglarza, ale na szczęście Jagi piłka po "główce" przechodzi obok bramki.

22 min.: Gooooll! Patryk Klimala dostaje idealną piłkę od Bartosza Bidy i w sytuacji sam na sam nie daje szans bramkarzowi Lecha!!!!

20 min.: Strzał Martina Pospisila, piłka ociera się od nogi piłkarza Lecha i rzut rożny. Lech wyprowadza po nim groźną kontrę powstrzymaną przez Jakuba Wójcickiego.

18 min.: Dobra piłka dla Imaza, ale nasz napastnik na pozycji spalonej.

15 min.: Pedro Tiba strzela i kolejna pewna interwencja Węglarza.

11 min.: Robert Gumny zagrywa piłkę do Pawła Tomczyka, a ten bez przyjęcia próbował zaskoczyć Damiana Węglarza. Nasz bramkarz na posterunku, łapie pewnie piłkę.

8 min.: Kamil Jóźwiak wywalczył dla Lecha drugi rzut rożny, z którego nic nie wynika.

3 min.: Lech atakuje, strzały napastników gospodarzy blokują nasi obrońcy.

1 min.: Z dystansu strzela Jakub Kamiński z Lecha. Piłka przechodzi obok bramki Jagi.

1 min.: Lech w niebieskich koszulkach, Jagiellonia w tradycyjnych żółto-czerwonych. Mecz rozpoczęli piłkarze Jagiellonii.

O godz. 20.30 Jagiellonia w stolicy Wielkopolski rozpoczął się mecz z Lechem Poznań. W pierwszym dzisiejszym meczu Piast Gliwice pokonał Raków Częstochowa 2:1.

Lech Poznań - Jagiellonia 1:1 (1:1)
Bramki: 0:1 - Patryk Klimala 22, 1:1 - Paweł Tomczyk 39 z karnego.

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Lubomir Satka, Thomas Rogne (78. Tomasz Dejewski), Tymoteusz Puchacz - Karlo Muhar (85 min. Mateusz Skrzypczak), Pedro Tiba - Kamil Jóźwiak, Jakub Kamiński, Joao Amaral (68. Darko Jevtić) - Paweł Tomczyk.

Jagiellonia: Damian Węglarz - Jakub Wójcicki, Ivan Runje, Zoran Arsenić, Guilherme - Martin Pospisil, Taras Romanczuk - Bartosz Bida (57. Tomas Prikryl), Jesus Imaz, Martin Kostal (61. Juan Camara) - Patryk Klimala (84. Przemysław Mystkowski).

Żółte kartki: Jóźwiak (Lech): Kostal, Runje, Arsenić, Mystkowski (Jagiellonia)
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

polecane: FLESZ: EURO 2020 - Polacy z rekordową premią za awans

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.