MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kuchnia Vikinga chce pomóc w wyposażeniu Domu Opieki Wytchnieniowej. Trwa zbiórka na łóżka rehabilitacyjne

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Kuchnia Vikinga
Kuchnia Vikinga po raz kolejny wpiera tych, którzy wsparcia potrzebują. Tym razem podlaska firma zbiera pieniądze na wyposażenie Domu Opieki Wytchnieniowej.

Fundacja "Pomóż Im" już w najbliższych miesiącach planuje otwarcie Domu Opieki Wytchnieniowej. Będzie to pierwsze miejsce w regionie, gdzie niepełnosprawne dzieci i ich rodziny znajdą schronienie. Opieka wytchnieniowa skierowana jest do tych, którzy swoje życie poświęcają chorym dzieciom.

– To „cisi” bohaterowie. Po raz pierwszy tego określenia użył ksiądz Krakowiak w 2018 roku. Ci bohaterowie to opiekunowie osób niepełnosprawnych – mówi dr Elżbieta Solarz, prezes Fundacji „Pomóż m”. – To oni przez 24 godziny na dobę pielęgnują chore dzieci i wykonują czynności , których dzieci same nie potrafią wykonać. Jeśli taka sytuacja ma miejsce długo, mamy do czynienia z przewlekłym stresem, z wypaleniem, ponieważ zmienia się funkcjonowanie całej rodziny podporządkowanej spełnianiu oczekiwań chorego dziecka. W konsekwencji prowadzi to do wyłączenia opiekuna z życia społecznego – dodaje dr Solarz.

Dom będzie się mieścił na terenie nieruchomości pod Białymstokiem, z przestrzenią do spacerów na świeżym powietrzu, z możliwością różnych form terapii. Informacje o konkretnym miejscu zostaną podane po ostatecznym sfinalizowaniu wszystkich formalnych spraw związanych z zakupem. Wiadomo jednak, że wsparcie znajdzie tam przynajmniej kilkanaście rodzin.

Zbieranie potrzebnych na zrealizowanie inwestycji pieniędzy trwało to pięć lat. Teraz brakuje jeszcze środków na wyposażenie placówki. Potrzebne są m.in. łóżka i sprzęt rehabilitacyjny.

Wesprzeć Dom Wytchnieniowy w zebraniu niezbędnych funduszy postanowiła Kuchnia Vikinga. Podlaska firma zajmująca się cateringiem dietetycznym bardzo często angażuje się różnego rodzaju akcje pomocowe.

- Wychodzimy z założenia, że skoro w tej chwili jesteśmy w stanie komuś pomóc, to powinniśmy to robić. Nie wiadomo, jak wszystko się potoczy i czy to my nie będziemy potrzebować kiedyś czyjejś pomocy. Kuchnia Vikinga tworzy już pewną społeczność, która jest za nami i pomaga nam we wszystkich akcjach mających na celu niesienie pomocy. Z tego miejsca chcielibyśmy również wszystkim serdecznie podziękować. – mówi pan Łukasz, jeden z właścicieli Kuchnia Vikinga.

Był już zbiórki karmy dla schronisk, były zbiórki zabawek dla dzieci z domów dziecka. Teraz Kuchnia Vikinga zbiera pieniądze, które przeznaczone zostaną na łóżka rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością.

Pomóc można na kilka sposobów: wrzucając dowolną kwotę do puszek w stacjonarnych punktach Vikinga, wpłacając darowiznę na stornie zrzutka.pl lub biorąc udział w licytacjach na Facebooku.

Link do zrzutki TUTAJ.

Link do licytacji TUTAJ.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny