Interaktywny „atlas nienawiści” pokazuje samorządy, w których przyjęto uchwałę „anty-LGBT”. Obecnie to 93 samorządy – w tym 5 województw, w których uchwały zostały przegłosowane przez radnych sejmików. Aktywiści wskazują, że samorządy z przyjętą uchwałą stanowią 30 proc. obszaru Polski – podaje Onet.
Uchwały „anty-LGBT” są przyjmowane dzięki głosom radnych PiS – 838 z nich głosowało za przyjęciem uchwał w swoich miastach, gminach, powiatach i województwach.
PiS jest głównym motorem rezolucji. Dominuje nad radnymi z pozostałych komitetów zarówno pod względem bezwzględnej ilości głosów, jak i mobilizacji swoich radnych – wskazują aktywiści z Monitoringu stref anty-LGBT.
Poparcie dla uchwał wyrażają także lokalne komitety oraz PSL – za przyjęciem uchwał głosowało odpowiednio 437 i 133 radnych – czytamy w Onecie.
Aktywiści zwracają uwagę na to, że brak sprzeciwu ze strony radnych Koalicji Obywatelskiej i lewicy. Choć tylko jednostkowe przypadki głosują za przyjęciem uchwał „anty-LGBT”, to nie ma z ich strony wyraźnej negatywnej reakcji. Na sesjach, na których uchwały były przyjmowane, nie było aż 40 radnych KO. Spośród radnych lewicy, pięciu nie oddało głosu, a tyle samo głosowało „za”. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.
Źródło: Onet
Strefa Biznesu: Polska nie jest gotowa na system kaucyjny?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?