MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs fotograficzny Podlaskiego Instytutu Kultury rozstrzygnięty. Zobacz kto zwyciężył oraz kiedy i gdzie będzie można zobaczyć prace

OPRAC.:
Urszula Śleszyńska
Urszula Śleszyńska
"Po sezonie" Ewa Bijak - I nagroda
"Po sezonie" Ewa Bijak - I nagroda Ewa Bijak
Nagrodzone fotografie będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii PIK przy ul. Kilińskiego 8 w Białymstoku. Wernisaż odbędzie się 12 kwietnia, w piątek, o godzinie 18. Ekspozycja będzie podsumowaniem pięciu edycji Internetowego Konkursu Fotograficznego dla amatorów z województwa podlaskiego. Zaprezentowane zostaną wszystkie prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie w latach 2020-2024.

Tematem konkursu była „Przestrzeń liminalna” (z łac. liminen – próg). To innymi słowy „przestrzeń pomiędzy” – oddziela w domu dwa pokoje, a także dom i świat zewnętrzny, strefę znaną i bezpieczną od nieznanej i niebezpiecznej, sacrum od profanum.

Temat miał pobudzić fotografów do poszukiwań ciekawych interpretacji zagadnienia, do wrażliwości. Chodziło nam o to, by fotografie nie miały jedynie walorów estetycznych, ale również skłaniały do dyskusji – mówi Adam Ślefarski z Podlaskiego Instytutu Kultury.

Na konkurs wpłynęło 276 prac wykonanych przez 108 autorów. Fotografie oceniali artyści fotograficy i plastycy zajmujący się fotografią: Bogusław Florian Skok, Michał Kość, Cezary Fabiszewski oraz Adam Ślefarski. Oceniali:

  • poziom artystyczny,
  • indywidualność i kreatywność,
  • a przede wszystkim zgodność z tematem konkursu.

Prace nagrodzonych i wyróżnionych zobaczymy podczas wystawy

Pierwsze miejsce zajęła Ewa Bijak za zdjęcie: „Po sezonie”, drugą nagrodę zdobyła Beata Wilczyńska za zdjęcie: „Puste gniazda”, trzecią - Paweł Mogilewski za fotografię „Cień zabaw”. Jury przyznało również dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Wojciech Biendar za zdjęcie „Piwnica” oraz Aleksandra Łupińska za zdjęcie: „Koniec dzieciństwa”.

Nagrodzone fotografie będzie można zobaczyć na wystawie w Galerii PIK już 12 kwietnia o godzinie 18. Każda z edycji miała swój motyw przewodni. I tak w pierwszym roku było to hasło: „Od świtu do zmierzchu”, w kolejnym „Pejzaż symboliczny”, następnie „Kompozycje nieoczywiste”, „Złoty środek” i wreszcie w tym roku: „Przestrzeń liminalna”. Łącznie, w ciągu pięciu lat wpłynęło 1070 prac, nadesłanych przez ponad czterystu autorów. Na wystawie będzie można zobaczyć 36 fotografii wykonanych przez 26 fotografików.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny