MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KAN z bogatą ofertą staży i praktyk na targach pracy, czyli od praktyki do szansy na pracę

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Jak zapewniali podczas targów pracownicy KAN, kandydatom na praktyki firma oferuje nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i poszerzenia kwalifikacji, ale również daje możliwość   nawiązania współpracy już po praktykach.
Jak zapewniali podczas targów pracownicy KAN, kandydatom na praktyki firma oferuje nie tylko możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i poszerzenia kwalifikacji, ale również daje możliwość nawiązania współpracy już po praktykach. Mat. prasowe
Do 1 czerwca studenci i absolwenci Politechniki Białostockiej mogą zgłaszać chęć udziału w praktykach i stażach w firmie KAN, która od lat jest znanym producentem nowoczesnych systemów wodnych i grzewczych. Okazją były niedawne targi - w formule dni branżowych - jakie odbyły się na największej podlaskiej uczelni technicznej. Same praktyki będą trwały w czasie tegorocznych wakacji, czyli od lipca do września.

KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych, a także jeden z największych pracodawców w regionie północno-wschodnim, był obecny ze swoim stoiskiem dwukrotnie. Na wydziale budownictwa i nauk o środowisku jego grupą docelową byli studenci i absolwenci wydziału inżynierii środowiska. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali wszystkich zainteresowanych o warunkach rekrutacji, ofercie staży, praktyk i zatrudnienia.

- Kandydaci mieli okazję obejrzeć na żywo pokaz montażu i instruktaż flagowego Systemu KAN-therm UltraLine, zaprezentowany przez pracownika handlu – opowiada Kamila, przedstawicielka działu HR w KAN. – Pokaz, jak co roku, wzbudził duże zainteresowanie studentów, a niektórzy sami próbowali swoich sił w montażu.

Studentom budownictwa, KAN zaoferował praktyki w dziale doradztwa technicznego (m.in. przy tworzeniu instrukcji i prezentacji produktowych, a także opracowań technicznych), w dziale projektowym (m.in. tworzenie szablonów projektowych i zarządzanie portfelami projektowymi) oraz w dziale produktu (m.in. współpraca przy tworzeniu strategii marketingowej produktu).

Czytaj również:

Natomiast podczas dnia branżowego na wydziale mechanicznym, ogromnym zainteresowaniem studentów cieszyła się możliwość bezpośredniej rozmowy z Maciejem, technologiem firmy KAN, który rozpoczynał współpracę w spółce właśnie od praktyk studenckich, kontynuował ją, jako stażysta, a obecnie jest zatrudniony w firmie na etacie.

- Studenci pytali, jak wygląda praca na produkcji, czym zajmują się poszczególne działy i struktury, w tym dział utrzymania ruchu, który budził szczególną ciekawość – opowiada technolog firmy. - Interesował ich system pracy, ilość osób zatrudnionych i zadania, jakie mieliby do wykonania podczas praktyk, a także park maszynowy KAN. Największe wrażenie zrobiły na nich wykorzystywane w KAN sześcioosiowe roboty, znanych międzynarodowych producentów.

W przypadku wydziału mechaniki, swoją ofertę praktyk i staży firma kieruje do studentów specjalizacji mechanika i budowa maszyn, mechatronika czy automatyka i robotyka, którzy mogą realizować praktyki m.in. w dziale technologii produkcji, w pionie produkcji i w pionie łańcucha dostaw.

Czytaj również:

- Wszystkim kandydatom na praktyki oferujemy możliwość zdobycia cennego doświadczenia, poszerzenia kwalifikacji, a także nawiązania współpracy po praktykach, a dla najlepszych nagrody finansowe – zachęcają przedstawiciele firmy.

Studenci zainteresowani praktykami w KAN mogą przesyłać swoje CV (zawierające obszar ich zainteresowań) na adres [email protected] lub [email protected]. Praktyki będą trwały od lipca do września 2024.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny