MKTG SR - pasek na kartach artykułów

KAN szuka studentów na staże i praktyki. Okazją są Targi Pracy Politechniki Białostockiej (zdjęcia)

(adek)
KAN szuka studentów na staże i praktyki. Okazją są Targi Pracy Politechniki Białostockiej
KAN szuka studentów na staże i praktyki. Okazją są Targi Pracy Politechniki Białostockiej KAN
Blisko 40 wystawców prezentuje się na targach Politechniki Białostockiej. Wśród nich jest spółka KAN, dla której uczelnia jest źródłem odpowiednich kadr.

Z punktu widzenia studentów Targi Pracy PB są wspaniałą okazją do bezpośredniego kontaktu z pracodawcą, możliwością zapoznania się z profilem działalności firmy oraz z zasadami prowadzonej przez nią rekrutacji. Jednym z najbardziej pożądanych pracodawców zwłaszcza wśród studentów i absolwentów PB jest spółka KAN, producent innowacyjnych technologii w branży instalacji wodnych i grzewczych. Przy targowym stoisku przedstawiciele spółki szczegółowo informowali wszystkich zainteresowanych o warunkach rekrutacji, ofercie staży, praktyk i zatrudnienia.

- Jesteśmy obecni na targach od wielu lat i najczęściej zadawanym przez studentów pytaniem jest: jak można dostać u was pracę? – mówi Iwona Chilimoniuk, dyrektor ds. personalnych KAN. - Bardzo nas cieszy fakt, że jesteśmy dla studentów PB atrakcyjnym pracodawcą. Myślę, że to efekt naszego dużego zaangażowania we współpracę z uczelnią.

Jedną z najnowszych form takiej współpracy są staże dla studentów IV roku. Dwaj byli studenci wydziału mechaniki i inżynierii środowiska PB po zakończeniu takich staży pracują już w KAN na umowę o pracę w dziale technologicznym i w dziale projektowym. Źródłem pozyskiwania właściwych kadr są też praktyki wakacyjne; w ten sposób pracę w KAN w ostatnim okresie znalazły kolejne trzy osoby - absolwenci wydziałów inżynierii produkcji i inżynierii sanitarnej.

Obecnie KAN kieruje swoją ofertę przede wszystkim do studentów wydziałów mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii środowiska o specjalizacji instalacje sanitarne.

- Jesteśmy również otwarci na pozostałe kierunki – dodaje Iwona Chilimoniuk. – Ponieważ KAN to międzynarodowa korporacja pragniemy pozyskać pracowników ambitnych i znających języki obce. Obecnie szukamy osób ze znajomością j. niemieckiego, niezależnie od ukończonego kierunku studiów. Młodym ludziom zapewniamy przygotowanie zawodowe, pakiet szkoleń wewnętrznych i opiekę mentora.

Docelowo takie osoby mogą liczyć na zatrudnienie w dziale handlu KAN, w trakcie studiów - na umowę zlecenie, a po obronie - na etat.

Jak podkreślają przedstawiciele KAN, studenci zainteresowani współpracą ze spółka mogą dotrzeć do potrzebnych informacji nie tylko poprzez targi, ale na co dzień też przez stronę Biura Karier PB, gdzie umieszczane są oferty i bezpośredni kontakt z firmą.

Podczas targów stoisko KAN cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży nie tylko ze względu na atrakcyjną ofertę praktyk, staży i zatrudnienia - dodatkową atrakcją była jazda na czas na symulatorze bolida F1 i nagroda dla zwycięzcy w postaci pakietu wejściówek do kina.

Targi Pracy na PB odbywają się w dniach 25-26 października. Drugi dzień targów przeznaczony jest na warsztaty i szkolenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny