Jagiellonia zremisowała ze Startem Otwock 1:1

Po jednej z akcji Damira Kojasevica (na zdjęciu) padła jedyna bramka dla żółto-czerwonych w meczu ze Startem Otwock Fot. Wojciech Oksztol
Żółto-czerwoni w pierwszym tegorocznym sparingu zremisowali ze Startem Otwock 1:1. Jedyną bramkę dla białostoczan zdobył Michał Fidziukiewicz w ostatniej minucie gry. - Czeka nas jeszcze wiele pracy - ocenia Michał Probierz, trener Jagi.

Spotkanie zostało rozegrane w Gutowie Małym, gdzie jagiellończycy od kilku dni szlifują formę przed ligą.

- Przed meczem także trenowaliśmy i zdawałem sobie sprawę, że sparing może wyglądać nie najlepiej - tłumaczy Probierz. - Mimo to były momenty pozytywne - dodaje opiekun białostoczan.

W pierwszej połowie wśród żółto--czerwonych zagrał Tomasz Frankowski. Podobnie jak większość zawodników Jagi na razie nie zachwycił.

- Tomek potrzebuje trochę czasu, ale jestem spokojny i wiem, że on umie grać w piłkę - tłumaczy Probierz. - Myślę, że z meczu na mecz będzie lepiej rozumiał się z partnerami z drużyny - dodaje.

Wróciła stara zmora

Mimo przewagi białostoczan to goście pierwsi strzelili gola. Adam Warszawski strzałem z rzutu wolnego zaskoczył w 71. minucie Macieja Kudryckiego.

Wyrównanie padło tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Aktywny w całym meczu Damir Kojasevic wyłożył piłkę Michałowi Fidziukiewiczowi, a ten nie miał kłopotów, by skierować ją do pustej bramki.

- Cieszy to, że graliśmy do końca. Gorzej tylko, że naszą zmorą wciąż jest skuteczność - opowiada Probierz.

Wśród białostoczan zabrakło Piotra Lecha, Pavola Stano i Szymona Matuszka, którzy trenowali indywidualnie.

Jak nie Didi, to inny wariant

Dziś do Gutowa przyjeżdżają Bartłomiej Dołubizna i Jan Paweł Pawłowski z drużyny Młodej Ekstraklasy. Nie wiadomo wciąż, co z Boliwijczykiem - Didi Torrico Camacho, który podobno ponownie przebukował bilet lotniczy.

- Jego menedżer poprosił, żeby się wstrzymać jeszcze kilka dni, więc poczekamy - tłumaczy Probierz. - W razie czego mamy przygotowany wariant awaryjny - kończy szkoleniowiec żółto-czerwonych.

WYNIK
Jagiellonia Białystok - Start Otwock 1:1. Bramki: 0:1 - Warszawski (71), 1:1 - Fidziukiewicz (90).
Jagiellonia (I połowa): Gikiewicz - Lewczuk, Skerla, Pacan, Król, Grosicki, Falkowski, Zawistowski, Jarecki, Frankowski, Skoro.
Jagiellonia (II połowa): Kudrycki - Norambuena, Cionek, Gogol, Bruno, Dzienis, Hermes, Arłukowicz (75. Fidziukiewicz), Kojasevic, Arifovic, Twardowski.