Jagiellonia - ŁKS 2:1. Frankowski usunięty z boiska (zdjęcia)

(ted)
Tomasz Frankowski zamiast gol zaliczył czerwoną kartkę
Tomasz Frankowski zamiast gol zaliczył czerwoną kartkę W. Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok pokonała u siebie ŁKS Łódź 2:1 w ostatnim meczu w tym sezonie. Żółto-czerwoni zakończyli rozgrywki na 10. pozycji.

Spotkanie było nudne, szczególnie w pierwszej połowie. Zawodnicy obu zespołów nie forsowali tempa i było widać, że stawka tego meczu nie jest wielka. ŁKS pogodzony był już ze spadkiem, natomiast jagiellończycy mogli w tabeli przesunąć się w górę co najwyżej o dwie lokaty.

Mimo to, łodzianie sprawiali korzystniejsze wrażenie, choć najlepszą okazję do zdobycia gola miała Jagiellonia. W 13. minucie w poprzeczkę trafił Tomasz Frankowski.

Kapitan Jagi dość nieoczekiwanie został antybohaterem spotkania. Tuż przed i tuż po przerwie (41 i 53 minuta) za zagranie ręką otrzymał po żółtej kartce i w konsekwencji arbiter pokazał mu czerwoną. To chyba pierwsze takie upomnienie dla Franka w całej jego karierze.

Żółto-czerwonych nie załamał taki obrót sprawy, bo grając w 10 potrafili objąć prowadzenie. Sześć minut po czerwonej kartce dla Franka gola po rzucie rożnym strzelił Dawid Plizga.

Również po kornerze odpowiedzieli łodzianie. w 71. minucie Grzegorz Bonin pokonał Sandomierskiego.

Gospodarze jednak zadali decydujący cios. Ponownie z dobrej strony pokazał się Plizga, który wywalczył rzut karny, zamieniony w 78. minucie przez Tomasza Kupisza na kolejnego gola.

Piłkarze gości również kończyli spotkanie w 10. Kilka minut przed końcem za próbę wymuszenia rzutu krnego drugą żółtą kartkę ujrzał Marek Saganowski.

Wynik: Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Dawid Plizga (58), 1:1 Grzegorz Bonin (71), 2:1 Tomasz Kupisz (78-karny).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Tomasz Frankowski. ŁKS Łódź: Seweryn Gancarczyk, Marek Saganowski, Adrian Olszewski, Piotr Klepczarek II. Czerwona kartka za drugą żółtą - Jagiellonia Białystok: Tomasz Frankowski (52). ŁKS Łódź: Marek Saganowski (86).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów 4 157.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Tomasz Porębski, Luka Pejovic (80. Grzegorz Rasiak) - Tomasz Kupisz, Tomasz Bandrowski (46. Łukasz Tymiński), Marcin Burkhardt (58. Dawid Plizga), Rafał Grzyb, Maciej Makuszewski - Tomasz Frankowski.

ŁKS Łódź: Adrian Olszewski - Artur Gieraga, Michał Łabędzki, Piotr Klepczarek II, Seweryn Gancarczyk (19. Bartosz Romańczuk) - Wojciech Łobodziński (63. Artur Golański), Antoni Łukasiewicz, Maciej Iwański, Grzegorz Bonin - Rafał Kujawa (68. Przemysław Kita), Marek Saganowski.