Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Innowacyjne maszyny Cynkometu zadebiutowały na targach Agro Show 2023

Opr. Andrzej Matys
Na Agro Show w Bednarach Cynkomet z Czarnej Białostockiej zaprezentował na powierzchni tysiąca mkw. swoje przyczepy i rozrzutniki. I te najnowsze, i te produkowane od lat. Wszystkie ocynkowane ogniowo w stu procentach.
Na Agro Show w Bednarach Cynkomet z Czarnej Białostockiej zaprezentował na powierzchni tysiąca mkw. swoje przyczepy i rozrzutniki. I te najnowsze, i te produkowane od lat. Wszystkie ocynkowane ogniowo w stu procentach. Cynkomet
Aligator, Wodnik i Wapniak - to trzy nowości z 16 maszyn, które zaprezentował Cynkomet na Międzynarodowych Targach Rolniczych Agro Show 2023 w Bednarach. Producent promował tam też swoją nową linię produktów na indywidualne zamówienia.

Na powierzchni 1000 mkw. firma z Czarnej Białostockiej zaprezentowała w Bednarach swoje przyczepy i rozrzutniki – zarówno nowości, dostosowane do najnowszych potrzeb rolników, jak i te produkowane seryjnie od wielu lat. Wszystkie w 100 proc. ocynkowane ogniowo, co wyróżnia maszyny Cynkometu na tle branżowej konkurencji.

Spis treści

Różne zastosowania Wodnika

- Na targach pokazaliśmy nasze najnowsze urządzenia, które choć miały już swoje premiery, to stanowią mocne świadectwo naszej innowacyjności – mówi Tomasz Awłasewicz, dyrektor Centrum Badawczo Rozwojowego Technologii Rolnicznych Cynkometu, w którym powstały maszyny.

Zestaw Wodnik – to zabudowa do przyczepy belowej T-608/2, zmieniająca ją uniwersalny transporter wody o pojemności 8000 litrów. Prezentowana w Bednarach wersja maszyny była wyposażona w motopompę o wydajności do 4 tys. litrów na minutę, zestaw czterech rozkładanych poideł dla bydła oraz łyżkę rozlewczą do nawadniania pól i łąk.

Czytaj również:

- Maszyna może więc służyć, jako stacja pojenia bydła, jako nawadniacz upraw lub transporter wody. Zainstalowana pompa ssąco-tłocząca wyposażona w wąż ssawny o długości 7m umożliwia napełnianie wodą ze zbiorników gruntowych (staw, rzeka, jezioro). Pompa zapewnia także odpowiednie ciśnienie na wylocie łyżki rozlewczej zapewniając szeroki rozprysk wody przy nawadnianiu areałów – wyjaśnia Tadeusz Awłasewicz.

Wapniak do precyzyjnego nawożenia

Kolejne prezentowane nowości to rozsiewacz wapna i nawozów RWN-8000 Wapniak do precyzyjnego nawożenia oraz jednoosiowy rozrzutnik o niskim pułapie załadunku NRN Aligator. Na stoisku znalazły się także maszyny o ładowności 14-15 ton, takie jak rozrzutniki 1-osiowe Zeus i N-264/1 CS Line, przyczepa skorupowa rolnicza T-617/4 oraz budowlana ze skrzynia z Hardox-u T-617/6.

- Dla producentów zbóż zaoferowaliśmy przyczepy burtowe z wywrotem trójstronnym o pojemności 20 m. sześć. Niestety zabrakło na stoisku Marchewki - specjalistycznej przyczepy do zbioru i transportu marchwi PW-22 z uchylnymi pokładami na skrzynio-palety, ponieważ przed targami została sprzedana na rynek ukraiński – dodaje dyrektor Awłasewicz.

Podlaskie firmy. CynkoMet rozszerza ofertę dla rolników o mo...

Maszyny na indywidualne zamówienie

Podczas targów firma promowała również swoją kolejną linię produktową - maszyn wykonywanych na indywidualne zamówienie klienta. W tym zakresie Cynkomet oferuje przede wszystkim drogowe naczepy i przyczepy do transportu specjalistycznego maszyn.

Najnowszym spośród tych produktów jest czteroosiowa naczepa niskopodwoziowa NNR-54 z dwoma tylnymi osiami samoskrętnymi i zagłębianymi pokładami – również tu rama naczepy jest w 100 proc. cynkowana ogniowo.

- Niewątpliwie targi w Bednarach są ważnym wydarzeniem branżowym. Umożliwiają one firmom prezentację najciekawszych i najnowszych wyrobów, a odwiedzającym klientom – możliwość porównania sprzętu, oferowanego przez różnych producentów w jednym miejscu – ocenia dyrektor Awłasewicz. – Dla nas to też możliwość spotkania z naszymi partnerami biznesowymi i potencjalnymi klientami oraz okazja do wysłuchania ich opinii, uwag i sugestii.

Czytaj również:

Były targi, są i kontrakty

Wymiernym efektem targów są liczne zamówienia na maszyny Cynkometu, Zarówno ze strony kontrahentów krajowych, jak i zagranicznych, a także nowe kontakty biznesowe.

- Należy podkreślić, że dla naszej branży obecna sytuacja rynkowa jest bardzo trudna. Obecny zastój sprzedażowy boleśnie odczuwają wszyscy producenci maszyn rolniczych. Rynek zmniejszył się o około 30 proc., co ma bezpośredni wpływ na sprzedaż. Niska cena zboża, brak finansowania zakupu maszyn powoduje, iż rolnicy wstrzymują się z zakupami - podkreśla – mówi Tomasz Awłasewicz i dodaje: - Wiele firm znacznie redukuje koszty, zwalniając mi.in. pracowników lub obniżając im pensje. My stawiamy na promocje, marketing i poszukiwanie nowych rynków eksportowych, aby przygotować się do sprzedaży w kolejnych latach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny