III liga piłkarska. W meczu rezerw Legia lepsza od Jagiellonii. Porażki ŁKS Łomża i Olimpii Zambrów

Jagiellonia II Białystok przegrała z Legią II Warszawa 1:2
Jagiellonia II Białystok przegrała z Legią II Warszawa 1:2 Urszula Łobaczewska
To nie była dobra kolejka spotkań III ligi dla naszych drużyn. Jagiellonia II Białystok, ŁKS Łomża i Olimpia Zambrów przegrały swoje mecze. Jagiellonia II z rezerwami Legii Warszawa 1:2, ŁKS Łomża ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3, a Olimpia Zambrów z GKS Bełchatów 0:3.

W meczu dwóch rezerw zespołów z ekstraklasy Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa lepsza okazała się drużyna ze stolicy. Legia pokonała Żółto-Czerwonych na stadionie przy ul. Elewatorskiej 2:1. Już po 16 minutach białostoczanie przegrywali 0:2. Honorowe trafienie dla białostoczan zaliczył Kamil Huczko w 79 minucie.

- Zdawaliśmy sobie sprawę, że czeka nas trudny mecz. W pierwszym kwadransie popełniliśmy kilka błędów, które Legia wykorzystała zdobywając dwie bramki - mówił dla klubowych mediów Jagiellonii trener zespołu Paweł Kawalec.

- To ułożyło spotkanie, ale trzeba pochwalić zawodników za to, jak zareagowali i walczyli w dalszej fazie rywalizacji, zwłaszcza w drugiej połowie. Po przerwie zdominowaliśmy przeciwnika, złapaliśmy kontakt, ale nie udało się doprowadzić do wyrównania. Duże brawa jednak dla chłopaków, bo pokazali kawał dobrego futbolu. Szukaliśmy zmianami ożywienia w grze, potrzebowaliśmy trochę świeżości i wzrostu w polu karnym, żeby być skuteczniejszym w walce o górne piłki. Były okazje z gry i stałych fragmentów. Nie byliśmy zespołem gorszym, więc szkoda tej porażki - dodał szkoleniowiec.

Ostatni raz piłkarze ŁKS Łomży zdobyli punkty 29 września, gdy bezbramkowo zremisowali z Olimpią Zambrów. Po tym meczu nastąpiło sześć porażek ŁKS-u: z Legią II 1:2, z Pelikanem Łowicz 0:2, z Bronią Radom 0:3, Concordią Elbląg 2:4, Mławianką Mława 0:2 i w ostatni weekend ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:3.

ŁKS rozpoczął mecz od ładnego gola Łukasza Świderskiego strzelonego zza pola karnego w okienko bramki gości. Niestety, to było dobre złego początki. Przed przerwą wyrównał Patryk Kamiński. A w drugiej połowie dwukrotne trafienia Arkadiusza Ciecha dały prowadzenie Świtowi 3:1. Rozmiary porażki zmniejszył strzelec pierwszego gola Świderski. Niestety, na wyrównanie nie starczyło już czasu. Świt jeszcze w tym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania, wygrywając 8 razy i remisując osiem spotkań.

Najtrudniejszego rywala miała Olimpia Zambrów, która zagrała na wyjeździe z liderem GKS Bełchatów. Rozstrzygnięcie zapadło już do przerwy. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili bowiem 3:0 i takim też wynikiem zakończył się mecz.

ŁKS 1926 Łomża - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:3 (1:1).
Bramki: 1:0 Łukasz Świderski 24, 1:1 Patryk Kamiński 44, 1:2 Arkadiusz Ciach 55, 1:3 Arkadiusz Ciach 65, 2:3 Łukasz Świderski 84.
ŁKS: Rosiak - Weremko, Khorolskyi, Mich, Bernatowicz, Walczak, Kuźma, Bednarek, Żebrowski, Świderski, Radaszkiewicz.

Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 1:2 (0:2).
Bramki: 0:1 Adam Ryczkowski 3, 0:2 Adam Ryczkowski 16, 1:2 Kamil Huczko 79.
Jagiellonia II: Żynel - Pankiewicz (77. Huczko), Kobus, Ozga, Czerech, Wasilewski (77. Zyśk), Orpik (77. Matsui), Polkowski, Toporkiewicz, Samborski (60. Matus), Twarowski (85. Zielecki).

GKS Bełchatów - Olimpia Zambrów 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Patryk Skórecki 15, 2:0 Mateusz Szymorek 27, 3:0 Mateusz Szymorek 39.
Olimpia: Przybylak - Szatała, Wybraniec, Radecki, Gościniarek, Parobczyk, Malonowski, Jakimiuk, Romanowicz, Korczak, Gojko.

Pozostałe wyniki 16. kolejki
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Unia Skierniewice 0:4 (0:1).
Bramki: 0:1 Szymon Łapiński 38, 0:2 Jakub Bartosiński 63, 0:3 Szymon Łapiński 64, 0:4 Mykyta Wasin 89.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Pilica Białobrzegi 6:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Kacper Sommerfeld 8, 2:0 Kacper Sommerfeld 16, 3:0 Ołeksij Zinkewycz 49, 4:0 Ołeksij Zinkewycz 61, 5:0 Kamil Odolak 67, 6:0 Jakub Lis 77.

Victoria Sulejówek - Mławianka Mława 1:1 (0:0).
Bramki: 0:1 Jakub Tworek 68, 1:1 Julian Świątek 86.

Warta Sieradz - Concordia Elbląg 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Seweryn Michalski 16 z karnego, 1:1 Piotr Jakubowski 57, 2:1 Bartłomiej Kręcichwost 58, 3:1 Bartłomiej Kręcichwost 70.

GKS Wikielec - Broń Radom 1:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Adrian Olpiński 26, 0:2 Michał Wrześniewski 47, 1:2 Oskar Kordykiewicz 52.

Legionovia Legionowo - Pelikan Łowicz 0:3 (0:2).
Bramki: 0:1 Marek Grądzki 8, 0:2 Szymon Sołtysiński 13, 0:3 Szymon Sołtysiński 65.