III liga piłkarska: Rycerze z Supraśla (foto)

Adam Waluk i jego koledzy z Supraślanki Supraśl mają bardzo udaną wiosnę w trzecioligowych rozgrywkach fot. Anatol Chomicz
Pierwsze punkty w rundzie wiosennej zdobył MKS Mielnik, który pokonał na wyjeździe Spartę Augustów 2:0. Dobre passy kontynuują Sokół Sokółka i Supraślanka Supraśl, które wygrały swoje mecze.

Za wcześnie na miano "Rycerzy wiosny", ale jeśli wygramy jeszcze kilka spotkań, to wówczas nie mam nic przeciwko, aby nas tak nazywano - mówi Wiesław Jancewicz, trener zespołu z Supraśla.

Supraślanka tym razem pokonała na własnym boisku Mragowię Mragowo 1:0 i jest coraz bliżej opuszczenia dolnych rejonów tabeli.

- Już do przerwy mieliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramek, w tym rzut karny, który został przestrzelony przez Sławka Lewickiego - opowiada Jancewicz.

Na szczęście w drugiej połowie w końcu gospodarzom się udało. Jakub Ambrożewicz po akcji Łukasza Wójcika pokonał bramkarza Mrągowii.

- W przerwie spokojnie powiedziałem chłopakom, że nie można się załamywać tylko wierzyć, że wygramy i były tego efekty - cieszy się opiekun Supraślanki.

Najlepszy mecz Mielnika

Powody do radości mieli w końcu także kibice Mielnika. Być może wygrana w Augustowie rozpocznie marsz w górę tabeli ekipy Piotra Pawluczuka, która jesienią była rewelacją rozgrywek.

- Oby tak się stało, bo był to najlepszy mecz spośród trzech rozegranych przez nas wiosną - komentuje opiekun MKS. - Strzeliliśmy dwa ładne gole, z których szczególnie pierwszy Marcina Sejbuka zasługuje na uznanie - dodaje Pawluczuk.

Zatrzymali lidera

Miły prezent na święta sprawili swoim fanom piłkarze Warmii Grajewo i Sokoła. Pierwsi zremisowali bezbramkowo na własnym boisku z faworytem rozgrywek - Olimpią Elbląg, drudzy natomiast pokonali na wyjeździe w derbach Podlasia Orła Kolno 2:1.

Wyniki 20. kolejki

Supraślanka Supraśl - Mrągowia Mrągowo 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Ambrożewicz (55).

Orzeł Kolno - Sokół Sokółka 1:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Butkiewicz (5), 0:2 - Andrzejewski (69), 1:2 - Makowski (85).

Warmia Grajewo - Olimpia Elbląg 0:0.

Sparta Augustów - MKS Mielnik 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 - Sejbuk (15), 0:2 - Szmurło (90).