I liga futsalu: Futbalo Białystok ze zwycięstwem, dotkliwa porażka BAF Bonito

Futbalo Białystok pokonało u siebie Futsal Szczecin 3:2
Futbalo Białystok pokonało u siebie Futsal Szczecin 3:2 Wojciech Wojtkielewicz
Dotkliwej porażki doznała w I lidze futsalu drużyna BAF Bonito Białystok - przegrywając w ważnym dla układu dolnych rejonów tabeli meczu na wyjeździe z AZS-em UG Gdańsk 2:6. Lepiej w 13. serii gier spisała się druga ekipa ze stolicy regionu - Futbalo, ogrywając we własnej hali Futsal Szczecin 3:2.

Po bardzo dobrym początku i wygraniu u siebie 4:1 z Teamem Lębork wysoka porażka w Gdańsku była zimnym prysznicem dla broniącego się przed spadkiem zespołu BAF Bonito. O wyniku przesądziły trzy gole, stracone przez gości w krotkim czasie w drugiej połowie (do przerwy było 0:1).

Białostocka drużyna wróciła do punktu wyjścia, bo jej strata do bezpiecznej strefy to znów pięć punktów. Nie można jednak załamywać się i trzeba się skupić na kolejnym, bardzo ważnym występie. 3 lutego Podlasianie zmierzą się w zaległej potyczce z Futsalem Szczecin i muszą powalczyć o całą pulę.

Futbalo - Futsal Szczecin 3:2. Feralny początek, szczęśliwy koniec

Szczeciński zespół gościł w Białymstoku przy okazja starcia z Futbalo i zaczął rewelacyjnie. W 2. minucie goście pomysłowo rozegrali rzut rożny i Bartosz Sobinek strzelił pięknego gola. Potem jednak więcej do powiedzenia mieli gospodarze. W odwrócenie losów potyczki wielki wkład miał Jacek Stefanowicz, który najpierw zaliczył asystę przy bramce Jakuba Małyszki, a tuż przed przerwą dał gospodarzom prowadzenie, wykorzystując rzut karny. W drugiej połowie na 3:1 podwyższył Aleksander Kuźma, a rywali stać było tylko na bramkę kontaktową

- Szczecin zagrał u nas solidnie, ale mimo szybkiej straty gola uważam, że kontrolowaliśmy wydarzenia. Owszem, nie ustrzegliśmy się błędów, jednak nasze zwycięstwo było według mnie zasłużone - komentuje trener Futbalo Jakub Budźko.

WYNIKI 13. KOLEJKI

• AZS UG Gdańsk - Bonito Helios Białystok 6:2 (1:0). Bramki: 1:0 - Lewczuk (1), 2:0 - Korol (25), 3:0 - Belecki (26), 4:0 - Gerlee (28), 5:0 - Belecki (31), 5:1 - Sakowicz (31), 6:1 - Kuzio (35), 6:2 - Sakowicz (36).
  • Futbalo Białystok - Futsal Szczecin 3:2 (2:1). Bramki: 0:1 - Sobinek (2), 1:1 - Małyszko (10), 2:1 - Stefanowicz (20), 3:1 - Aleksander Kuźma (33), 3:2 - Kołesnyk (38).
  • Red Devils Chojnice - LZS Bojano 5:2, Wenecja Pułtusk - KS Gniezno 2:3, KKF Konin - Futsal Świecie 1:3, TAF Toruń - Team Lębork 0:6.

1. Futsal Świecie 13 35 90-25
2. Red Devils Chojnice 13 34 65-30
3. FUTBALO BIALYSTOK 13 24 35-28
4. Team Lębork 13 22 58-42
5. KS Gniezno 13 18 51-48
6. AZS UG Gdańsk 13 17 50-69
7. Futsal Szczecin 12 17 55-45
8. KKF Konin 13 15 55-69