Finał WOŚP w Białymstoku 2019. Zobaczcie, co można...

  Finał WOŚP w Białymstoku 2019. Zobaczcie, co można wylicytować [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Julita Januszkiewicz

  Kurier Poranny

  Aktualizacja:

  Kurier Poranny

  Samolot bezzałogowy, suknia ślubna, medal za wicemistrzostwo Jagiellonii. To tylko kilka przedmiotów wystawionych na aukcje przez białostocki sztab
  1/13
  przejdź do galerii

  Samolot bezzałogowy, suknia ślubna, medal za wicemistrzostwo Jagiellonii. To tylko kilka przedmiotów wystawionych na aukcje przez białostocki sztab WOŚP. ©aukcje.wops.org.pl

  Samolot bezzałogowy, suknia ślubna, medal za wicemistrzostwo Jagiellonii. To tylko kilka przedmiotów wystawionych na aukcje przez białostocki sztab WOŚP.
  Mamy już sto takich licytacji na Allegro - mówi odpowiedzialna za wolontariuszy Magda Łapińska. I zachęca do przekazywania różnych przedmiotów na licytację.

  Zobacz galerię

  - Nie ma głupich rzeczy. Można przynosić wszystko - uśmiecha się. I opowiada o panu, który podarował słój miodu wielokwiatowego z własnej pasieki.

  Czytaj też: Jurek Owsiak przywiózł karetkę dla dzieciaków UDSK. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomaga w Białymstoku [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Hitem tegorocznych aukcji jest bez wątpienia bezzałogowy aparat latający. Skonstruowali go studenci Politechniki Białostockiego. - BAL to pierwsza tego typu konstrukcja. Jest niepowtarzalny i bardzo duży, jak na skalę samolotów zdalnie sterowanych, ma blisko 3,5 metra rozpiętości skrzydeł - mówi dr hab. inż. Adam Adamowicz, opiekun Lotniczego Koła Naukowego. Licytacja zaczyna się od 1000 zł, kto da więcej, ten będzie mógł polatać niezwykłym aparatem.

  Planujesz w tym roku ślub? Nie masz jeszcze wymarzonej sukni? Wylicytuj ją na Allegro i wesprzyj WOŚP. - Kreację przekazała nam osoba prywatna. Cena wywoławcza 35 zł. Jest bardzo ładna - zapewnia Łapińska.

  Absolutnie nietypową propozycją jest możliwość zostania matką bądź ojcem chrzestnym żubrzycy, która urodziła się w Kiermusach. Licytacja zaczyna się od 100 zł.

  Ale nie tylko licytacjami będzie żył finał WOŚP. Wolontariusze przygotowali choćby... Serce Orkiestry. Będzie biło na Rynku Kościuszki, naprzeciwko Astorii. - W kwadracie 10 na 10 metrów narysujemy serce. Chcemy, by zmieściło się w nim jak najwięcej osób - mówi Magda Łapińska. Białostocki sztab chce podbić ubiegłoroczny rekord Torunia. Wtedy do serca o takich samych wymiarach weszło aż 830 osób. W Białymstoku akcja startuje o godz. 18.

  W niedzielę orkiestrową atrakcją będzie też przejazd pociągiem z Białegostoku do Łap. Biletu nie trzeba kupować, wystarczy wrzucić datek do puszki. Odjazd zaplanowano o godz. 10. 55, zaś powrót o 14.55. W tym czasie będzie można zajrzeć do kabiny maszynisty oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

  Jurek Owsiak podarował nowoczesną karetkę dla DSK w Białymstoku

  Czytaj treści premium w Kurierze Porannym Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.poranny.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Poranny.pl poleca

  Wideo