Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Film "Zenek" i promocja Podlasia. Ile Podlaskie dorzuciło do produkcji filmu?

red.
Zenon Martyniuk, gwiazda disco polo, doczekał się filmu o sobie. Ale to nie tylko historia chłopaka z podlaskiej wsi, który realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. To także promocja Podlasia, o czym przekonuje urząd marszałkowski. Ile dorzucił do filmu "Zenek"? A dorzucił niemało. Zobacz ile.

Film o Zenku Martyniuku
Zenek Martyniuk to dobro narodowe Podlasia. Lider zespołu Akcent zaczynał karierę na przełomie lat 80. i 90. Wciąż koncertuje, nagrywa, prowadzi biznesy. Od kilku lat jest gwiazdą Sylwestra w Zakopanem. To tam bawią się tysiące Polaków, a oglądają miliony przed telewizorami. Król disco polo występuje też na muzycznych festiwalach i koncertach w całej Polsce.
Doczekał się więc także filmu o sobie samym.

Film „Zenek” w reżyserii Jana Hryniaka, czyli biograficzna opowieść o życiu Zenona Martyniuka, pojawi się na ekranach kin już w Walentynki (14 lutego 2020). Zdjęcia do "Zenka" kręcono pod Warszawą i w naszym województwie, m.in. w Bielsku Podlaskim, Narwi, Czeremsze, Dubiczach Cerkiewnych czy w Białymstoku. Województwo Podlaskie jest mecenasem filmu.

Milion widzów
- Bycie mecenasem filmu „Zenek” umożliwia nam szeroko zakrojoną promocję województwa podlaskiego i zrealizowanie naszych planów, które skupiają się na zewnętrznej promocji regionu. Szacuje się, że film obejrzy ponad milion widzów w całej Polsce, którzy będą mieli okazję poznać Podlaskie - informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

A ile władze dorzuciły do filmu Zenek?

- Pieniądze, które dołożymy do filmu o Zenku Martyniuku do dobry interes. Dlatego, że otrzymujemy za to różne działania promocyjne w ogóle nie związane z filmem. Na przykład trzydziestosekundowe filmy na antenie TVP1 i TVP2 w godzinach o wysokiej oglądalności. Mamy możliwość przygotowania kilku dwudziestosekundowych filmów, które będą promowały województwo podlaskie i to wszystko nie jest związane z filmem "Zenek". To, co dostajemy od telewizji w zamian na nasze zaangażowanie finansowe jest praktycznie dwukrotnie wyższe od sumy, którą zadeklarowaliśmy, czyli nieco ponad 400 tys. zł. Poza tym w filmie pojawi się logo województwa podlaskiego, bowiem jesteśmy mecenasem tej produkcji - wyjaśnia marszałek województwa Artur Kosicki

Dwie premiery filmu "Zenek"

W ramach współpracy z Telewizją Polską zostaną m.in. zorganizowane dwie uroczyste premiery filmu – w Białymstoku i Warszawie, podczas których widzowie otrzymają materiały promujące województwo i obejrzą przygotowany przez urząd marszałkowski krótki spot zachęcający do odwiedzenia województwa podlaskiego.

Marka Podlaskie będzie widoczna podczas wszystkich eventów i we wszystkich materiałach związanych z filmem (billboardy, ulotki, plakaty itd.). Ponadto powstanie „making of” filmu (emitowany w głównym kanale TVP), pokazujący również walory naszego regionu. Z kolei spot województwa prezentowany podczas premier znajdzie się także przed filmem „Zenek” wydanym na DVD i Blu-ray.

"Zenek" - zwiastun już jest, zobaczcie! Czekacie na film o Zenku Martyniuku? Premiera już niedługo.

Film „Zenek”. Zwiastun filmu o Zenonie Martyniuku już jest. Zobaczcie!

Zyskaliśmy też szereg dodatkowych usług niezwiązanych bezpośrednio z filmem, a umożliwiających dotarcie z informacjami o regionie do szerokiego grona odbiorców nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. To między innymi emisja - i to przez kilka miesięcy - audycji oraz spotów promujących województwo podlaskie na antenach TVP1 i TVP2, w godzinach największej oglądalności oraz umieszczenie ich na platformie VOD. To również szeroko zakrojona promocja Podlaskiego w mediach społecznościowych TVP - wylicza Izabela Smaczna-Jórczykowska.

Urząd marszałkowski szacuje, że wartość rynkowa tych usług sięga nawet miliona złotych. Natomiast umowa z TVP SA opiewa na nieco ponad 400 tys. zł.

Urząd marszałkowski wsparł nie tylko film "Zenek", ale też Benefis Zenka Martyniuka oraz Disco pod Gwiazdami. Co jeszcze?
TU KLIKNIJ I ZOBACZ:
Urząd marszałkowski podsumował swoje działania promocyjne w 2019 roku

Film o Zenku - premiera, obsada

Reżyserem filmu „Zenek” jest Jan Hryniak, a za scenariusz odpowiadają Marta Hryniak i Ilona Łepkowska. Jako Zenon Martyniuk w filmie wystąpią Jakub Młody (wcieli się w młodego Zenka) oraz Krzysztof Czeczot. Na ekranie zobaczymy też:

  • Klarę Bielawkę jako Danutę Martyniuk
  • Agnieszkę Suchorę i Romana Gancarczyka jako rodziców Zenka
  • Jana Frycza jako ojca Danki Martyniuk

Tu oglądasz: Zwiastun filmu "Zenek" (źródło: TVP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny