Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił...

  Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów

  (mck)

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów
  1/5
  przejdź do galerii

  Dyrektor WORD w Białymstoku, Przemysław Sarosiek, stracił kiedyś prawo jazdy za łamanie przepisów ©Archiwum

  Kolejny dyrektor WORD w Białymstoku "z przeszłością". Przemysław Sarosiek notorycznie łamał przepisy ruchu drogowego. W końcu stracił prawo jazdy.
  Dyrektora białostockiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego prześwietlili dziennikarze Onetu. Jak ustalili, Przemysław Sarosiek ma na swoim koncie m.in. przekraczanie dozwolonej prędkości, rozmowę przez telefon podczas jazdy czy parkowanie w niedozwolonym miejscu. W przeszłości zdarzyło się nawet, że stracił prawo jazdy. Przyznał, że nie szczyci się tym, dodając jednocześnie na swoje usprawiedliwienie, że "nie stracił prawka za spowodowanie wypadku czy jazdę po pijaku".

  Przemysław Sarosiek został mianowany dyrektorem WORD w styczniu tego roku.
  Zaraz po tym, jak ze stanowiska zrezygnował Maciej Kudrycki. Miało to miejsce po ujawnionej po nas aferze, dotyczącej skazania Kudryckiego za przemyt papierosów: Nowy dyrektor WORD, Maciej Kudrycki, z przeszłością. Skazanie już zatarte.

  Kolejny dyrektor WORD w Białymstoku "z przeszłością". Dlaczego Sarosiek stracił prawo jazdy?  W jakich okolicznościach Sarosiek stracił prawo jazdy? Cztery lata temu przekroczył limit punktów karnych. Uprawnienia odzyskał blisko rok temu, ponownie przystępując do egzaminu. Okazuje się, że obecny dyrektor WORD w przeszłości był karany mandatami m.in. za przekraczanie dozwolonej prędkości, rozmawianie przez telefon z czasie jazdy czy parkowanie w niedozwolonym miejscu.  Czy odkrycie niewygodnych dla Sarosieka faktów oznacza kolejną rezygnację dyrektora WORD? Na razie nie wiadomo. Podobnie jak niewiadomym pozostaje, czy wicemarszałek Marek Olbryś, którego rolą jest m.in. sprawowanie nadzorów nad WORD-ami, podejmie w tej sprawie jakieś kroki. O utracie prawa jazdy przez szefa białostockiej placówki dowiedział się bowiem od dziennikarzy.

  Przemysław Sarosiek, dyrektor białostockiego WORD, stracił prawo jazdy, bo łamał przepisy  Przemysław Sarosiek jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Był dziennikarzem białostockich i regionalnych dzienników: Kuriera Podlaskiego i Gazety Współczesnej oraz współpracował z portalem ddb24.pl. Od kilkudziesięciu lat (1990 r.) jest związany z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, jako sędzia piłkarski, a następnie sędzia futsalu także ekstraklasy. Od 2014 roku jest Przewodniczącym Sędziów Futsalu w Zespole Futsalu Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prowadzi szkolenia i egzaminy sędziowskie. Jako rzecznik prasowy wspomagał także Podlaski Związek Piłki Nożnej, był również jego sekretarzem i członkiem zarządu. Ponadto, współpracował z podlaskim Klastrem Obróbki Metali jako specjalista ds. prawnych. Do środy kierował gabinetem marszałka województwa podlaskiego.

  - W białostockim WORD postaram się wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi – mówił nowy dyrektor zaraz po mianowaniu. - Na pewno przyjrzę się także finansom ośrodka i najważniejszym inwestycjom, tym które są już prowadzone, ale też zaplanowane - zapowiadał.

  Komentarze (86)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (86) forum.poranny.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY

  RAPORTY