Dwudzieste złoto badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki. Hubal Białystok w brązie

Mistrz Polski 2024 - SKB Litpol0-Malow Suwałki
Mistrz Polski 2024 - SKB Litpol0-Malow Suwałki pzb
Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki powrócili na mistrzowski tron. W finałowym turnieju, rozegranym w Józefosławiu, zespół trenera Jerzego Dołhana sięgnął po raz dwudziesty po złote medale. Na podium, na trzecim miejscu, stanęli także badmintoniści Hubala Białystok.

Zespół SKB Litpol-Malow Suwałki zdobył swoje dwudzieste mistrzostwo wygrywając wszystkie spotkania w sezonie. W turnieju finałowym najpierw pokonał Unię Bieruń 4:0, a w finale zwyciężył ABRM Warszawa 4:1. W drugim półfinale Hubal Białystok przegrał z obrońcą tytułu mistrzowskiego ABRM Warszawa 0:4, a o 3 miejsce wygrał z UKS Unią Bieruń 4:1 zdobywając brązowe medale.

Wyjątkowo zacięty był bój półfinałowy Hubala Białystok z ABRM Warszawa. Każdy mecz kończył się po trzysetowej walce. Jednak za każdym razem wygrywali zawodnicy ze stolicy.

Finał z Akademią Badmintona Roberta Mateusiaka suwalczanie rozpoczęli wyśmienicie, bo od trzech zwycięstw. Kropkę "nad i" przesądzająca o zwycięstwie zdobyła dla SKB Litpol Malow Suwałki Chinka Wei Xu.

Zdobyliśmy 20 tytuł i cieszymy się bardzo! Zawodnicy przez cały sezon byli dobrze przygotowani do każdej rundy i dzisiaj do rundy finałowej byli bardzo zmotywowani i pokazaliśmy że jesteśmy najlepszym klubem w Lotto Ekstralidze - mówi po meczu trener SKB Litpol Malow Jerzy Dołhan.

W spotkaniu barażowym o awans/utrzymanie się w Lotto Ekstralidze WWL Badminton Marcovia Marki pokonał wicemistrza 1. ligi, OSSM SMS Białystok 4:1. Punkty dla zwycięzców zdobyli Mateusz Danielak i Marcin Nowak oraz Anastazja Alimowa i Magdalena Witek w deblach, Mateusz Danielak w singlu oraz Alimowa walkowerem w singlu. Dla przegranych punkt zdobyła Aleksandra Radziszewska.