MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Danwood S.A. w Bielsku Podlaskim kupił nową halę należącą wcześniej do firmy Nordhus. Sto osób znajdzie pracę dzięki tej inwestycji

peż
Ponad 1300 gotowych domów opuszcza rocznie fabrykę Danwood S.A. Dzięki nowej hali produkcyjnej, zakupionej w lutym br. możliwości produkcyjne spółki wzrosną aż do 2 tys. domów rocznie, a zatrudnienie znajdzie tam kolejne 100 osób.

Danwood S.A. - największy producent domów gotowych w Polsce – w lutym br. zakupił halę produkcyjną wcześniej należącą do firmy Nordhus, zlokalizowaną w Bielsku Podlaskim przy ulicy Kleszczelowskiej na działce wielkości 3,5 hektara. Nowa hala wraz z częścią socjalno-biurową oraz magazynową o łącznej powierzchni 10,5 tys. m kw. pozwoli na uruchomienie kolejnej linii produkcyjnej domów Danwood.

- Podjęliśmy decyzję o zakupie nowej hali produkcyjnej w związku z dynamicznym rozwojem sprzedaży na rynkach, na których prowadzimy działalność - mówi Grzegorz Szkirel, dyrektor finansowy Danwood S.A.. - W szczególności dotyczy to Niemiec, gdzie trafia 90 proc. naszych domów, a także Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii, gdzie umacniamy swoją pozycję na rynku domów gotowych. Tym samym zdolności produkcyjne firmy wzrosną o blisko 1/3, dzięki czemu Danwood będzie mógł produkować 2000 domów rocznie. Zatrudnienie w nowej fabryce znajdzie ponad 100 osób.

W 2018 roku Danwood zbudował rekordową liczbę 1356 domówł o 150 więcej niż w roku ubiegłym. Miniony rok był także rekordowy dla spółki pod względem poziomu sprzedaży – nowych nabywców znalazło 2100 domów.

- Wysoka jakość naszych domów w połączeniu z atrakcyjną ceną przekłada się na wzrost popularności naszych domów na rynkach, na których jesteśmy obecni - ocenia Jarosław Jurak, prezes zarządu Danwood S.A. - Znajduje to bezpośrednie odzwierciedlenie w liczbie nowych zamówień domów na kolejny rok; kontraktacja na poziomie przekraczającym 2100 domów pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość i realizować kolejne inwestycje.

Danwood S.A. zatrudnia obecnie blisko 2 tys. pracowników. W związku z zakupem nowej hali władze spółki planują zatrudnić 100 osób. Obecnie hala wyposażana jest w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do produkcji paneli ściennych, a uruchomienie produkcji planowane jest jeszcze w I kwartale br.

Czytaj też: Danwood zadbał o dzieci swoich pracowników. Otworzył żłobek Danwood Kids

Danwood S.A.
jest jednym z najbardziej liczących się na rynku europejskim dostawców prefabrykowanych domów o konstrukcji drewnianej w standardzie „pod klucz”, sprzedawanych pod własną marką Danwood. Firma jest liderem na wymagającym rynku niemieckim pod względem liczby sprzedanych domów prefabrykowanych wykończonych „pod klucz. Poza rynkiem niemieckim grupa jest także obecna w Austrii i Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Polsce, gdzie jest jednym z największych producentów domów prefabrykowanych. Oferta Danwood S.A. jest jedną z najbardziej kompleksowych i różnorodnych na rynku - zawiera paletę ponad 130 projektów jedno- i dwurodzinnych domów, o powierzchni od 80 do ponad 300 m kw., zróżnicowanych pod względem funkcjonalnym i estetycznym, dostosowanych do lokalnych oczekiwań

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny