MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Danwood zadbał o dzieci swoich pracowników. Otworzył żłobek Danwood Kids

peż
Często trudno jest pogodzić pracę zawodową z wychowywaniem małych dzieci. Dlatego też zdecydowaliśmy się na otwarcie żłobka, który pomoże naszym pracownikom w łączeniu kariery z udanym życiem rodzinnym. Jest to kwestia szczególnie ważna dla młodych kobiet, ponieważ to na ich barkach zwykle spoczywa opieka nad dziećmi. Chcemy, aby po urodzeniu dziecka nie musiały rezygnować z rozwoju zawodowego i dlatego ułatwiamy im powrót na rynek pracy – komentuje Jolanta Kępa, dyrektor ds. personalnych w Danwood S.A.

Danwood to firma mająca główną siedzibę w Bielsku Podlaskim. W jej zakładzie w s Białymstoku pracuje obecnie ponad 260 osób (zatrudnienie w całej firmie przekroczyło już 1900 osób). Utworzenie żłobka dofinansowane zostało z funduszy resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2018.

Czytaj też: Danwood S.A. zainwestował blisko 15 mln zł w nowe biuro i centrum szkoleniowe w Białymstoku

Otwarcie nowoczesnej placówki przy ul. Ciołkowskiego 2/2 w budynku C odbyło na początku grudnia br. Żłobek zapewnia profesjonalną opiekę i edukację dla 24 dzieci pracowników codziennie, w godzinach: 7:30 – 17:15. Na powierzchni blisko 200 mkw. znajduje się przestronna sala zabaw, kuchnia ze zmywalnią, toaleta dla dzieci, toaleta osób niepełnosprawnych, pomieszczenia socjalne. W najbliższym czasie rozpocznie budowa placu zabaw, przystosowanego także dla osób niepełnosprawnych. W placówce na stałe zatrudnionych jest siedem opiekunek, a żłobkiem kieruje dyrektor Agnieszka Bułynko.

- Oprócz podstawowego zadania, jakim jest zapewnienie opieki nad dziećmi, w naszym żłobku stawiamy na edukację dostosowaną oczywiście do wieku maluchów - wyjaśnia Agnieszka Bułynko. - Nasz program obejmuje zajęcia z elementami pedagogiki, zabawy ruchowe, manualne i konstrukcyjne, a także umuzykalniające i stymulujące uwagę dzieci wg metody Giny Davies. Planujemy również zorganizowanie zajęć dodatkowych obejmujących naukę języka angielskiego, dogoterapię, zajęcia sportowe, zajęcia z logopedą oraz sensoplastykę.

- Żłobek to kolejne forma wsparcia dla młodych rodziców, jakie proponujemy w naszej firmie. Oprócz tego oferujemy im także możliwość znacznie wcześniejszego zakończenia dnia pracy - dodaje dyrektor Jolanta Kępa. - Pomagamy też finansowo przy realizacji mieszkaniowych planów rodzin naszych pracowników, dofinansowujemy wypoczynek dzieci i współorganizujemy wyjazdy wypoczynkowe dla rodzin z dziećmi. We wszystkich podejmowanych działaniach, kierujemy się zasadą utrzymania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym pracowników, która jest kluczem do długofalowego sukcesu całej firmy.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny