MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czas na spotkania z mieszkańcami. Miasto chce stworzyć mapę potrzeb

Andrzej Kłopotowski
Andrzej Kłopotowski
Tadeusz Truskolaski
Tadeusz Truskolaski Wojciech Wojtkielewicz
Dziesięć spotkań z mieszkańcami Białegostoku planuje jeszcze w maju magistrat. Mają to być rozmowy o potrzebach. Najważniejsze postulaty zostaną wpisane w budżet Białegostoku.

Pierwsze ze spotkań już 14 maja w Szkole Podstawowej nr 9 przy ulicy Legionowej 7. Kolejne – m.in. na osiedlach Białostoczek, Leśnej Dolinie, Dojlidach Górnych czy TBS. Wszystkie odbywają się pod hasłem „Porozmawiajmy o Białymstoku. Stwórzmy razem mapę potrzeb”.

To moja ostatnia kadencja. Ale to nie oznacza, że upłynie pod znakiem patrzenia w kalendarz, kiedy się skończy – mówi prezydent Tadeusz Truskolaski. – To będzie kadencja, która ma polegać na ciężkiej pracy, rozmowach z mieszkańcami. I o tyle jestem w lepszej sytuacji, że nie będę zabiegał o głosy mieszkańców

Truskolaski nie może już dłużej zabiegać o fotel prezydenta. Ta kadencja jest jego piątą, ale drugą od kiedy wprowadzono dwukadencyjność właśnie.

Dodaje, że z jednej strony mieszkańcy oczekują dużych inwestycji. I te będą. Z drugiej chce wsłuchać się w głos mieszkańców i usłyszeć, na czym im najbardziej zależy. Uwagi i wskazówki będą wykorzystywane przy tworzeniu budżetów Białegostoku na kolejne lata. Festyny, spotkania i inne projekty miękkie bowiem da się organizować szybciej, ale inwestycje to kwestia dłuższego czasu i wpisania ich choćby w programy finansowe.

Chcę, żeby w tej ostatniej kadencji było blisko mieszkańców – komentuje prezydent.

Pytany przez nas, czy to oznacza, że do tej pory nie „było blisko mieszkańców”, odpowiada:

Można wyciągnąć różne wnioski – komentuje.

Wyjaśnia też, że do tej pory było bardzo dużo potrzeb ogólnomiejskich, chociażby infrastrukturalnych. Poza tym gdy rządził PiS, samorząd walczył o przetrwanie. Dlatego trudno było obiecywać coś mieszkańcom. Te relacje z powodu braku możliwości decyzyjnych były mniejsze. Teraz sytuacja finansowa ma się poprawiać.

ZOBACZ TAKŻE: Radni złożyli ślubowanie. Po raz piąty także prezydent Tadeusz Truskolaski

Spotkania będą odbywały się we wtorki (jedno) oraz środy i czwartki (po dwa spotkania). Przez dwa tygodnie dostępna będzie także ankieta, której wyniki mają wskazać, jak mieszkańcy oceniają m.in. bezpieczeństwo, komunikację miejską, czystość, zieleń, stan dróg i wiele innych obszarów. Pytania będą dotyczyły także konkretnych potrzeb, projektów, które powinny zostać zrealizowane. Ankieta będzie dostępna online na stronie Miasta od 13 do 26 maja, a także w formie papierowej podczas spotkań i budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej 1 oraz Branickiego 3/5.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny