MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Burmistrz Sokółki wśród szesnastu osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne

Martyna Jurkowska
Martyna Jurkowska
cba
Burmistrz Sokółki została zatrzymana w poniedziałek rano przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA). W ramach tej samej akcji CBA zatrzymało również 15 innych osób. Z informacji, które udało się zdobyć, wynika, że śledztwo dotyczy udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne oraz zajmującym stanowiska kierownicze w podmiotach prowadzących działalność gospodarczą. Szczegóły dotyczące sprawy mają być ujawnione najwcześniej w środę po południu.

Przedmiotem śledztwa jest udzielanie i przyjmowanie korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz zajmujące stanowiska kierownicze w podmiotach gospodarczych. Beata Galas z działu prasowego Prokuratury Krajowej informuje, że aktualnie trwają czynności związane z przedstawieniem zarzutów i przesłuchaniem zatrzymanych. Z uwagi na dobro śledztwa, na tym etapie nie można udzielić bardziej szczegółowych informacji.

Burmistrz Sokółki została zatrzymana wraz z 15 innymi osobami w poniedziałek, 20 maja. O zatrzymaniach poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, Jacek Dobrzyński. Funkcjonariusze CBA oraz prokuratorzy z Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku prowadzili zatrzymania oraz przeszukania, jednak szczegóły śledztwa na razie nie są ujawniane.

Chodzi o kopalnie?

W ramach tego samego śledztwa zatrzymano również prezesa spółki Trakcja, która specjalizuje się w budowie infrastruktury kolejowej, drogowej i energetycznej.

Nieoficjalnie mówi się, że śledztwo może dotyczyć spraw związanych z kopalniami żwiru oraz budową Gminnego Centrum Przesiadkowego. Więcej informacji ma być ujawnionych w środę po południu lub w czwartek rano po zakończeniu wszystkich czynności.

Czy pojawi się na sesji?

Zatrzymanie burmistrz wstrząsnęło lokalną społecznością w Sokółce, a wśród radnych miejskich panuje wiele niepewności. Na środę, 22 maha, zaplanowano sesję rady miejskiej, podczas której jednym z punktów miało być ustalenie wynagrodzenia burmistrza. Przewodniczący rady miejskiej, Andrzej Kirpsza, wyraził wątpliwości co do możliwości rozpatrzenia tego punktu z uwagi na sytuację, choć nie wykluczył, że burmistrz może pojawić się na sesji.

Radny Tomasz Tolko wyraził głębokie zaniepokojenie stanem lokalnej administracji, podkreślając konieczność zwiększenia przejrzystości i uczciwości w życiu publicznym. Zapowiedział również, że będzie domagał się pełnego wyjaśnienia sprawy i transparentności w działaniach związanych z dochodzeniem, aby zabezpieczyć interesy społeczności.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Burmistrz Sokółki wśród szesnastu osób zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne - Gazeta Współczesna

Wróć na poranny.pl Kurier Poranny