MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Zapowiadają się potężne korki. Drogowcy zamkną skrzyżowanie al. Jana Pawła II i NSZ. Utrudnienia też na trasie niepodległości

(mg)
Przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych ma zakończyć się w listopadzie
Przebudowa skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych ma zakończyć się w listopadzie brak
Kierowców czekają potężne utrudnienia. W najbliższy czwartek drogowcy chcą zamknąć skrzyżowanie. al. Jana Pawła II z ul. Narodowych Sił Zbrojnych, by położyć asfalt. Objazdy i utrudnienia potrwają do niedzieli. Uważać trzeba też na trasie niepodległości. Trwa koszenie zieleni i czyszczenie kanalizacji deszczowej. Zamykane są lewe pasy ruchu.

Od poniedziałku do wtorku (w godzinach 7-19) prace są prowadzone na al. Paderewskiego, na odcinku od ul. Octowej w kierunku ul. Wiadukt. miejscowo zamknięty jest lewy pas ruchu na głównej jezdni w kierunku Kleosina. W środę i czwartek (godz. 7-19) podobne niedogodności czekają kierowców na al. Niepodległości, na odcinku od ul. Bacieczki do ul. Octowej.

- Utrudnienia w ruchu spowodowane są koszeniem terenów zielonych oraz czyszczeniem specjalistycznym sprzętem kanalizacji deszczowej. Usuwane są liście oraz ewentualne pozostałości po budowie - mówi Agnieszka Błachowska z białostockiego magistratu.

Jednak prawdziwa droga przez mękę czeka kierowców od czwartku, 3 października do niedzieli.. Drogowcy na cztery dni chcą zamknąć przebudowywane skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. NSZ. Nieprzejezdne będą także drogi dojazdowe do tego skrzyżowania.

Trasa niepodległości gotowa do otwarcia. Niecałe 10 minut jazdy z Nowego Miasta na Bacieczki

- Ma to związek z koniecznością ułożenia warstwy ścieralnej na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Narodowych Sił - podkreśla Agnieszka Błachowska. Przypomina jednocześnie, że roboty te są uzależnione od warunków atmosferycznych. Dlatego w razie opadów zostaną przesunięte w czasie.

Jeżeli pogoda będzie sprzyjać, drogowcy zamkną fragment al. JPII na odcinku około 100 metrów przed ulicą Bacieczki do ulicy Hotelowej.

Uwaga. Nieprzejezdna będzie też al. Niepodległości (fragment trasy niepodległości) – od ul. ks. Popiełuszki do al. JPII. - Ruch poprzeczny nad Aleją Niepodległości nie ulegnie zmianie - dodaje przedstawicielka magistratu.

Zamknięty zostanie za to odcinek ul. Narodowych Sił Zbrojnych – od al. JPII do do ul. Komisji Edukacji Narodowej.

Zostały wyznaczone objazdy. W stronę Warszawy, z kierunku ks. Popiełuszki można jechać ulicami: gen. Sikorskiego - Konstytucji 3 Maja – Swobodna – Hugo Kołłątaja – KEN,

Jadąc z centrum miasta najlepiej kierować się ulicami: Jana Pawła II – Konstytucji 3 Maja – Swobodna – Hugo Kołłątaja – KEN – NSZ lub gen. Kleeberga.

Budowa węzła Porosły. Zobacz inwestycje na wylocie do Warszawy z lotu ptaka. Wiadukty już w budowie

Wjazd do miasta od strony Warszawy i Ełku został poprowadzony ulicami: gen. W. Kleeberga / lub NSZ – KEN / – Hugo Kołłątaja – Swobodna – Konstytucji 3 Maja – Jana Pawła II.

- Dojazd do posesji położonych przy Alei Jana Pawła II będzie odbywać się ul. Hotelową, drogą serwisową biegnącą równolegle do Alei Niepodległości po stronie hotelu „Leśny”, ul. Bacieczki do ul. Armii Krajowej - wyjaśnia Agnieszka Błachowska.

Przebudowa al. JPII z ul. NSZ ma oficjalnie zakończyć się w listopadzie tego roku. To o kilka miesięcy później, niż planowano w chwili podpisania umowy. Powód opóźnień? onieczna jest bowiem zmiana w pozwoleniu na realizację inwestycji. To zostało wydane na skrzyżowanie z tunelem, który ostatecznie został zastąpiony wyspą centralną.

Zobacz też: Przejazd trasą niepodległości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny