MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Podlascy przedsiębiorcy podzielili się opłatkiem. Pierwszy raz od trzech lat!

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Pierwsze od wybuchu pandemii, spotkanie opłatkowe podlaskich przedsiębiorców było okazją do refleksji nad kończącym się rokiem, nad tym, co przyniósł w sferze życia gospodarczego i czy spełnił związane z nim oczekiwania…
Pierwsze od wybuchu pandemii, spotkanie opłatkowe podlaskich przedsiębiorców było okazją do refleksji nad kończącym się rokiem, nad tym, co przyniósł w sferze życia gospodarczego i czy spełnił związane z nim oczekiwania… Urszula Łobaczewska
Około stu podlaskich przedsiębiorców spotkało się w piątkowy wieczór (16.12) w Auli Magna Pałacu Branickich, by podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Spotkanie zorganizowało Podlaskie Forum Gospodarcze i jego nowy przewodniczący Witold Karczewski.

Spotkanie opłatkowe podlaskich przedsiębiorców 2022. Zobacz, kto był

Inaugurując spotkanie Tomasz Kozłowski, m.in. prezes Podlaskiego Związku Pracodawców i Klastra Budowlanego podkreślił m.in. że po trzech latach pandemii, przedsiębiorcy po raz pierwszy mogą przełamać się opłatkiem, który jest symbolem nowej nadziei, lepszego jutra i nowych możliwości.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. podlascy posłowie, władze województwa i miasta, oraz oczywiście przedsiębiorcy i przedstawiciele podlaskich organizacji biznesowych, rzemiosła, rolnictwa, samorządów, świata nauki, służb mundurowych, środowisk prawniczych oraz białostockiego korpusu dyplomatycznego.

Składając życzenia przedsiębiorcom Metropolita Białostocki zapewnił, że trzeba im podziękować za to, że są zaangażowani w to, by świat stawał się lepszy.

- Życzę, by rok 2023 był czasem pisania pięknej historii. By nawet po setkach i tysiącach lat mówiono, że tu w Podlaskiem byli wspaniali przedsiębiorcy, którzy rozwijali swoje firmy i pomnażali majątek (bo Ewangelia tego nie zabrania), ale wiedzieli również o tym, że najważniejszy jest wymiar społeczny tej działalności – podkreślił abp. Józef Guzdek.

Także ordynariusz Prawosławnej Diecezji Białostocko-Gdańskiej przypomniał, że przez dwa lata nie było opłatkowych spotkań, a życzenia, które przekazywał wówczas razem z abp. Wojdą podlaskim przedsiębiorcom, były nagrywane.

– Cieszymy się więc, że możemy spotkać się osobiście, a wy przetrwaliście ten trudny okres i znowu jesteście razem. Czas Bożego Narodzenia to czas refleksji, żeby się zastanowić czy ten Chrystus rodzi się w naszych sercach. Wy możecie wykorzystać swoją działalność po to, by zrobić miejsce dla Chrystusa w swoim sercu. Pamiętając o człowieku potrzebującym, o bliźnim – zaapelował do świata podlaskiego biznesu abp. Jakub.

Spotkanie opłatkowe podlaskich przedsiębiorców w Auli Magna Pałacu Branickich

Przy okazji spotkania opłatkowego Witold Karczewski podziękował wszystkim za wkład w realizację dwóch ważnych dal Podlaskiego inwestycji drogowych, których realizację niedawno ogłoszono:

- Cieszymy się bardzo, jako przedsiębiorcy, że wspólny wysiłek samorządowców, władz, posłów, spowodował, że będzie droga z Białegostoku do Augustowa i będzie droga z Białegostoku do Ełku. Jest to ogromny sukces Podlasia, że będą te dwie drogi – zapewnił przewodniczący Podlaskiego Forum Gospodarczego (i wieloletni szef białostockiej Izby Przemysłowo-Handlowej).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

NBP nowy do 14.07

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny