Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Nadal trwają prace nad dokumentacją niezbędną do rozpoczęcia przebudowy ul. Raginisa.

OPRAC.: wal
Wylotówka w stronę Supraśla wciąż czeka na przebudowę
Wylotówka w stronę Supraśla wciąż czeka na przebudowę Wojciech Wojtkielewicz/Archiuwm
Miasto wznowiło prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej przebudowy wylotówki w stronę Supraśla. Równocześnie generalny dyrektor ochrony środowiska przedłużył termin na rozpatrzenie odwołań od decyzji środowiskowej.

- Ma na nadany rygor natychmiastowej wykonalności - informuje Anna Kowalska z departamentu komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

To oznacza, że przedłużenie terminu nie wstrzymuje dalszych prac nad opracowaniem dokumentacji projektowej.

14 października urząd miejski otrzymał decyzję o pozwoleniu wodno-prawnym, która stała się ostateczna 3 listopada.

- Uzyskanie ostatecznej decyzji wodno-prawnej umożliwiło wznowienie prac związanych z opracowaniem dokumentacji projektowej, które  są  w końcowej – zapewnia Anna Kowalska.

Miasto ją kompletuje, a pieniądze na przebudowę wykłada województwo. To pokłosie umowy zawartej przed kilku laty przez oba samorządy. Zgodnie z nim miasto wzięło na siebie odpowiedzialność za znalezienie źródeł finansowania węzła Porosły, za którego zaprojektowanie odpowiadał Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Ten zaś wziął na siebie finansowanie ulicy Raginisa (plus gotowej już drogi od granic Białegostoku do Supraśla - to jeden projekt), ale miasto przygotowuje jej dokumentację..

- Termin przekazania dokumentacji uzależniony jest od terminów uzgodnień poszczególnych gestorów sieci i warunków przez nich narzuconych – tłumaczy Anna Kowalska.

W projekcie przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego na modernizację drogi zarezerwowano 10 mln zł.

To ostatnia z wylotówek z Białegostoku, która jeszcze nie została przebudowana. Przymiarki trwają od kilku lata. Chodzi o rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 676. To odcinek 1300 metrów ulicy Raginisa: od skrzyżowania z ulicą Kazimierza Wielkiego do granicy Białegostoku. Przebiega on w terenie zabudowanym (zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz obiekty o funkcji usługowo-handlowej i przemysłowej). Inwestycję można będzie prowadzić od strony środowiskowej pod 33 warunkami. Tyle znalazło się w decyzji wydanej we wrześniu 2020 roku przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Białymstoku. Odwołały się od niej zarówno organizacje społeczne, jak i osoby fizyczne. Teraz odwołania rozpatruje Generalna Dyrekcji Ochrony Środowiska. I po raz kolejny wydłużyła termin.

- Postępowanie odwoławcze nie mogło być zakończone w ustawowym terminie. Przyczyną jest konieczność przeprowadzenia dodatkowego postępowania wyjaśniającego - pisze w zawiadomieniu Anna Jasińska, dyrektor departamentu ocen oddziaływania na środowisko GDOŚ w Warszawie. – Nowy termin zakończenia sprawy wyznaczono na 7 lutego 2022 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny