Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Energomontaż Bełchatów i APS SA zadbają o ciepło

(peż)
APS wielokrotnie współpracowała z Elektrociepłownią Białystok. Ostatni kontrakt urasta do rangi istotnej umowy z powodu innowacyjności realizowanego rozwiązania technicznego. Fot. EC Białystok
APS wielokrotnie współpracowała z Elektrociepłownią Białystok. Ostatni kontrakt urasta do rangi istotnej umowy z powodu innowacyjności realizowanego rozwiązania technicznego. Fot. EC Białystok
Białostocka spółka Automatyka Pomiary Sterowanie SA będzie współpracowała z firmą Energomontaż - Północ Bełchatów przy budowie akumulatora ciepła dla Elektrociepłowni Białystok. To kolejny duży kontrakt, zawarty ostatnio przez APS SA.

Energomontaż-Północ-Bełchatów Sp. z o.o. jest generalnym wykonawcą zadania: „Rozbudowa układu ciepłowniczego o układ akumulacji ciepła dla EC Białystok”.

APS SA – jako podwykonawca – zajmie się kompleksowymi pracami, związanymi z aparaturą kontrolno – pomiarową, automatyką i systemem sterowania oraz nadzoru, przewidzianym dla tej inwestycji. Wartość umowy to „średnia liczba 6 cyfrowa” – jak czytamy w komunikacie NewConnect (białostocka firma jest notowana na tym rynku). Prace mają być zakończone w pierwszym kwartale 2012r.

Zobacz: Białostocki APS zmodernizuje warszawskie Siekierki

- Mamy dobre doświadczenia we współpracy z Energomontażem, nabyte podczas realizacji poprzednich inwestycji - mówi prezes APS SA, Bogusław Łącki. – Ostatni kontrakt urasta do rangi istotnej umowy z powodu innowacyjności realizowanego rozwiązania technicznego. Zadecydował o tym stopień skomplikowania robót, kompleksowość, obejmująca wszystkie etapy realizacji - od dostaw poprzez montaże, programowanie, po rozruch systemu sterowania i nadzoru, powiązanego z istniejącymi u inwestora układami technologicznymi. Powierzenie nam realizacji tych prac świadczy o dobrej ocenie naszej spółki przez generalnego wykonawcę.

Akumulator ciepła można porównać do olbrzymiego termosu. Urządzenia te są powszechnie stosowane w Skandynawii, a w Polsce stają się hitem ostatnich lat. Usprawniają pracę i zmniejszają koszty, pozwalają oszczędzać paliwo, a tym samym - zmniejszać emisję dwutlenku węgla do atmosfery, natomiast w przypadku awarii źródła ciepła - zapewniają nieprzerwaną dostawę ciepła do odbiorców.

Jak podkreśla Bogusław Łącki - ostatnie zadanie, to dla APS ogromna odpowiedzialność i wyzwanie, ale też okazja do wykorzystania doświadczenia i wysokich umiejętności. Bez tego wykonanie kompleksowych prac automatyki przemysłowej przy budowie nowego innowacyjnego węzła technologicznego nie byłoby możliwe.

Kontrakt z Energomontażem to kolejna istotna umowa, zawarta przez APS w poprzednim kwartale. Miesiąc wcześniej spółka podpisała największy w swojej historii kontrakt – ze stołeczną Elektrociepłownią Siekierki SA. - Doświadczenie, zdobyta wiedza i referencje – te walory pozwalają nam skutecznie walczyć z rosnąca konkurencją na rynku automatyki przemysłowej – tłumaczy dobrą passę swojej firmy prezes Łącki.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny