Antifa zablokuje II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce? Będzie demonstracja antyfaszystowska

(adek)
Antyfaszystowski Marsz Pamięci Ofiar Rajsa ps. "Bury": Nacjonalizm Zabija Facebook
Antifa Jaworzno wybiera się do Hajnówki na Antyfaszystowski Marsz Pamięci Ofiar Rajsa ps. "Bury": Nacjonalizm Zabija

- Narodowcy to duchowi i ideowi spadkobiercy morderców i zbrodniarzy takich jak Bury, czy Ogień - twierdzą organizatorzy antyfaszystowskiej manifestacji. - Kilku mieszkańców Hajnówki desperacko prosiło o pomoc w zatrzymaniu pochodu faszystów. I ta pomoc z naszej strony nadejdzie.

Zobacz również: Hajnówka. II Marsz Żołnierzy Wyklętych czy Nacjonalizm zabija?

Chodzi o II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce, który wyruszy 26 lutego o godz. 17 sprzed kościoła przy ul. Ściegiennego 7. Jego przeciwnicy organizują kontrmanifestację pod nazwą Antyfaszystowski Marsz Pamięci Ofiar Rajsa ps. "Bury": Nacjonalizm Zabija. Ten z kolei ruszy o godz. 16 z ulicy Aleksego Zina.

Grupa Antifa Jaworzno przesłała nam oświadczenie, w którym wyjaśnia dlaczego ma zamiar zablokować pochód narodowców w Hajnówce.

Przeczytaj też: II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce już 26.02.2017. Burmistrz: To prowokacja (zdjęcia, wideo)

Oświadczenie organizacji Antifa Jaworzno

"W związku z publikacjami w gazetach informacji o marszu antyfaszystowskim w Hajnówce 26.02.2017 chcielibyśmy wyrazić swoje zdanie. Jesteśmy oburzeni szukaniem taniej sensacji gdy problem jest dużo głębszy. Nie zgadzamy się na stawianie antyfaszystów w roli agresorów, w momencie gdy nacjonaliści depczą groby swoich ofiar.

Od zawsze powtarzaliśmy, że wrzucanie całego podziemia antykomunistycznego do jednego wora jest krzywdzące. Bo do tej samej grupy ludzi przyporządkowuje się takie osoby jak rotmistrz Pilecki czy gen. Nil, jak i pospolitych narodowych bandytów - jak Romuald Rajs ps. "Bury" albo Kuraś ps. "Ogień".

Bury odpowiada za czystki etniczne zakrawające o ludobójstwo. Ogień z kolei był katem Podhala. Romuald Rajs ps. "Bury" odpowiada za wymordowanie 79 mieszkańców regionu hajnowskiego - kobiet i dzieci. Nawet IPN, który jest prawicową tubą propagandową uznał, że jego czyny mają znamiona ludobójstwa i nie można tego zasłaniać jakąkolwiek walką o byt państwa polskiego.

To są wzory i bohaterowie neofaszystowskiej prawicy - mordercy i zbrodniarze. 26.02 narodowcy planują podeptać pamięć ofiar, które zginęły z rąk pospolitych bandytów nazwanych dzisiaj Żołnierzami Wyklętymi. Nie ma na to naszej zgody. Nie zgadzamy się na nacjonalistyczną prowokację i próbę zastraszenia mniejszości białoruskiej na Podlasiu.

Narodowcy to duchowi i ideowi spadkobiercy morderców i zbrodniarzy takich jak Bury, czy Ogień. My przychodzimy ze wsparciem dla lokalnej ludności i nie zostawimy jej samej. Demonstracja w Hajnówce jest demonstracją spontaniczną, skrzykniętą na szybko, ale w szczytnym celu. Kilku mieszkańców Hajnówki desperacko prosiło o pomoc w zatrzymaniu pochodu faszystów. I ta pomoc z naszej strony nadejdzie".

Tak wyglądał I Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce

Tymczasem Narodowa Hajnówka święci pierwsze sukcesy. We wtorek Sąd Okręgowy w Białymstoku uchylił decyzję burmistrza Hajnówki, który odmówił wydania zgody na organizację II Marszu Żołnierzy Wyklętych: Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce. Sąd dał zielone światło dla marszu (zdjęcia, wideo)

Wideo

Komentarze 49

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

m
maestro

W skład kompleksu obozowego wchodziły także rozległe tereny na drugim brzegu rzeki Sawy w okolicach miejscowości Donja Gradina i obóz dla dzieci Sisak w którym zamordowano ich około 19 tysięcy. Od 10 maja 1942 roku komendantem był Miroslav Filipović-Majstorović franciszkanin usunięty z zakonu w lipcu 1942, lecz nie ekskomunikowany. Powszechnie nazywany był bratem szatanem. Mordował ludzi gołymi rękoma. Całkowita liczba ofiar – według różnych źródeł – waha się od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy. Natomiast nie ulega wątpliwości fakt, że ogromną większość pomordowanych stanowili Serbowie. W obozie Jasenovac więzieni i zabijani byli również Żydzi, Romowie, oraz niektórzy należący do ruchu oporu Chorwaci.

Dla oszczędzania kul podrzynano więźniom gardła – w zawodach urządzonych w obozie 28 sierpnia 1942 zwyciężył były franciszkanin Petar Brzica, późniejszy członek organizacji Krizari (Krzyżowcy), który specjalnym nożem nazywanym srbosjek poderżnął gardło co najmniej 670 (sam twierdził, że 1360) nowo przybyłym więźniom w ciągu jednej nocy..

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 18:42, lekarzu ulecz się sam napisał:

Nie błogosławił? Pewnie watykańczycy są niedoinformowani.Byli katolicy (nawet księża) pomagający, ale to było wbrew woli Watykanu i biskupów, jednak więcej było szmalcowników i pomagierów, a w przeważającej masie byli bierni. Papiestwo więcej uratowało oprawców i pomogło w ucieczce do Ameryki Południowej (jak Kobylański) przed karą niż ich ofiar.

To są ich sprawdzone metody. Kiedy pojawiją się dowody udziału kościoła katolickiego w zbrodniach tu i tam, watykańczycy twierdzą że robili to jacyś odczszepieńcy bez wiedzy centrali.
d
dr Marcin
W dniu 24.02.2017 o 18:42, lekarzu ulecz się sam napisał:

Nie błogosławił? Pewnie watykańczycy są niedoinformowani.Byli katolicy (nawet księża) pomagający, ale to było wbrew woli Watykanu i biskupów, jednak więcej było szmalcowników i pomagierów, a w przeważającej masie byli bierni. Papiestwo więcej uratowało oprawców i pomogło w ucieczce do Ameryki Południowej (jak Kobylański) przed karą niż ich ofiar.

Ciąg dalszy sowieckich, unijnych bredni. ..Kilkaset tysięcy najlepszych synów Polski(np.gen. Nila, plka Pileckiego, plka Kasznice,prof. Grzybowskiego )wymordowala zbrodnicza zydokomuna ateistyczna,feminazistowska tow.Kaganowicza,Woroszylowa,Bermana,Szechtera,Fejgina,Cimoszewicza,Senyszyn,Holland,Baumana,Goldberga, krwawej Luny Brystygier . ..
l
lekarzu ulecz się sam
W dniu 24.02.2017 o 17:56, dr Mark napisał:

.Powtarzasz stalinowskie brednie. Naczelny rabin Rzymu Zoli mówił, że najwięcej pomagali Żydom właśnie sp.Pius XII i polscy katolicy (dlatego rabin nawrocil się na katolicyzm ).Wiele tysiecy polskich katolikow Niemcy zamordowali za ratowanie zydow np.rodzine Ulmow...jako konserwatywny lekarz nienawidzę żadnego nazizmu (czy to niemiecki socjalizm, czy banderowski, czy uniosocjalizm, feminazizm, zydokomuna )

Nie błogosławił? Pewnie watykańczycy są niedoinformowani.

Byli katolicy (nawet księża) pomagający, ale to było wbrew woli Watykanu i biskupów, jednak więcej było szmalcowników i pomagierów, a w przeważającej masie byli bierni. Papiestwo więcej uratowało oprawców i pomogło w ucieczce do Ameryki Południowej (jak Kobylański) przed karą niż ich ofiar.

d
dr Mark
W dniu 24.02.2017 o 16:51, Gość napisał:

I dlatego Pius błogosławił Hitlera, a po wojnie ukrywał jego siepaczy, a komuna oddała całe mienie państwowe watykańczykom? teraz biskupi i Towarzysz Rajmundowicz finansowo najlepiej pomagają potomkom nazioli.Jestem człowiekiem, dlatego zwalczam każdy przejaw naziolstwa.

.Powtarzasz stalinowskie brednie. Naczelny rabin Rzymu Zoli mówił, że najwięcej pomagali Żydom właśnie sp.Pius XII i polscy katolicy (dlatego rabin nawrocil się na katolicyzm ).Wiele tysiecy polskich katolikow Niemcy zamordowali za ratowanie zydow np.rodzine Ulmow...jako konserwatywny lekarz nienawidzę żadnego nazizmu (czy to niemiecki socjalizm, czy banderowski, czy uniosocjalizm, feminazizm, zydokomuna )
G
Gość

Antifie sierp na szyję , a młotem w łeb i PO zawodach

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 16:40, Gość napisał:

Bezmyslne bialoruskie antypolskie lewackie .i tow. Fejgina i tow. Cimoszenki. ..OBIEKTYWNIE -ze wszystkich wyznań hitlerowcy zdecydowanie najwięcej zamotdowali katolickich księży (np.sw. Maksymilian Kolbe, bł. Bp Michał Kozal ),podobnie i zydokomuna sowiecka (np. Ks.Popieluszko,bp Kaczmarek ).Jako konserwatywny lekarz KORWINista zwalczam każdy socjalizm (także nazizm, czyli NIEMIECKI SOCJALIZM, uniosocjalizm )

I dlatego Pius błogosławił Hitlera, a po wojnie ukrywał jego siepaczy, a komuna oddała całe mienie państwowe watykańczykom? teraz biskupi i Towarzysz Rajmundowicz finansowo najlepiej pomagają potomkom nazioli.

Jestem człowiekiem, dlatego zwalczam każdy przejaw naziolstwa.

G
Gość
W dniu 24.02.2017 o 15:37, John von Jan napisał:

Nie wymieniłeś lewackich pislamistów i ich naziolskich pachołków.A ile wśród tych ofiar burego było funkcjonariuszy UB? Tych to bał się zaczepić, a mordował na polecenie biskupów głównie niewinnych prawosławnych.

Bezmyslne bialoruskie antypolskie lewackie lemingi tow. Fejgina i tow. Cimoszenki. ..OBIEKTYWNIE -ze wszystkich wyznań hitlerowcy zdecydowanie najwięcej zamotdowali katolickich księży (np.sw. Maksymilian Kolbe, bł. Bp Michał Kozal ),podobnie i zydokomuna sowiecka (np. Ks.Popieluszko,bp Kaczmarek ).Jako konserwatywny lekarz KORWINista zwalczam każdy socjalizm (także nazizm, czyli NIEMIECKI SOCJALIZM, uniosocjalizm )
M
Maryś

Tak jest Antifa! Zamieść to prawackie śc..wo!

M
Maryś

Tak jest Antifa! Zamieść to prawackie śc..wo!

J
John von Jan
W dniu 24.02.2017 o 15:31, prof. Paderewski napisał:

Lewackie bezmyślne .i nic nie wiedzą i nie rozumieją. Zydobolszewicy, socjaliści od 100 lat brutalnie narzucają zbrodniczy feminizm, zbrodnie aborcji (np.slynna tow. Kollontajowa, tow. Brystygierowa vel Preiss, krwawa Luna, tow. Holland,tow. Schering ),co zwalczam jako lekarz. Powtarzam :mjr Bury to 70 ofiar (głównie kolaborantow UB ),A ZBRODNICZA ZYDOKOMUNA, ruska komuna, lewacy niemieccy, ukraińscy, litewscy wymordowali ponad 4 miliony (CZTERY MILIONY )Niewinnych Polaków! !

Nie wymieniłeś lewackich pislamistów i ich naziolskich  pachołków.

A ile wśród tych ofiar burego było funkcjonariuszy UB? Tych to bał się zaczepić, a mordował na polecenie biskupów głównie niewinnych prawosławnych.

p
prof. Paderewski

Lewackie bezmyślne lemingi nic nie wiedzą i nie rozumieją. Zydobolszewicy, socjaliści od 100 lat brutalnie narzucają zbrodniczy feminizm, zbrodnie aborcji (np.slynna tow. Kollontajowa, tow. Brystygierowa vel Preiss, krwawa Luna, tow. Holland,tow. Schering ),co zwalczam jako lekarz. Powtarzam :mjr Bury to 70 ofiar (głównie kolaborantow UB ),A ZBRODNICZA ZYDOKOMUNA, ruska komuna, lewacy niemieccy, ukraińscy, litewscy wymordowali ponad 4 miliony (CZTERY MILIONY )Niewinnych Polaków! !

g
gosc
W dniu 24.02.2017 o 13:04, prof. Rybinski napisał:

bohater mjr Bury słusznie zabił 70 białoruskich kolaborantow UB! !a lewaccy antypolscy megazbrodniarze (niemieccy, ukraińscy, zydokomuna, białoruska komuna )wymordowali ponad 4 miliony Polaków niewinnych! !tak, resortowe dzieci zbrodniczej zydokomuny tow Bermana, Szechtera, feminazistki

Kilkuletnich Kolaborantów? Felministki w UB? Może jeszcze gender?

Masz mózg otumaniony biskupią propagandą.

To Bury całą okupację donosił gestapo i dzięki temu miał spokój, a wyklętym został, gdy naziole przestali go chronić.

p
prof. Rybinski
W dniu 22.02.2017 o 09:03, Sławomir napisał:

Nakopcie tym prowodyrom z Hajnówki i będzie po sprawie ,wystarczy tylko całego PROWODYRA zaczepić a On znany jest Policji także jak dobrze pójdzie to będzie na parę lat spokoju z MARSZAMI ,chyba że w Białymstoku pod budynkiem na KOPERNIKA :)

bohater mjr Bury słusznie zabił 70 białoruskich kolaborantow UB! !a lewaccy antypolscy megazbrodniarze (niemieccy, ukraińscy, zydokomuna, białoruska komuna )wymordowali ponad 4 miliony Polaków niewinnych! !tak, resortowe dzieci zbrodniczej zydokomuny tow Bermana, Szechtera, feminazistki
p
prof. Wielomski
W dniu 22.02.2017 o 17:32, ? napisał:

czy możesz napisać kto tych katolików lubi, od 1000 lat mordują, gwałcą, palą na stosach, okradają i wciskają ciemnotę, no a teraz promują złoczyńców

stos antyklerykalnych sowieckich, zydokomunistycznych lewackich bredni! Poczytaj np.dr Roman Konik
Dodaj ogłoszenie