Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

12 darmowych bestsellerów dostępnych przez specjalną aplikację. Białystok po raz kolejny dołączył do akcji Czytaj PL

Alicja Olchanowska
Alicja Olchanowska
Białystok dołączył do akcji Czytaj PL. Dzięki niej mieszkańcy regionu mogą za darmo przeczytać 12 polskich bestsellerów.
Białystok dołączył do akcji Czytaj PL. Dzięki niej mieszkańcy regionu mogą za darmo przeczytać 12 polskich bestsellerów. Materiały prasowe
Hasłem tegorocznej edycji jest "Akcja nie z tej ziemi". Wśród 12 dostępnych książek znajdą się opowiadania Stanisława Lema, "Formikarium" Kornela Filipowicza czy "Srebrną łyżeczka" Magdaleny Witkiewicz. Oprócz tego na liście są też wciągające kryminały i aż 4 reportaże. Aby wziąć udział w akcji wystarczy ściągnąć specjalną aplikację Woblink. Książki można czytać przez cały listopad.

Inicjatywa Czytaj PL już od 7 lat promuje czytelnictwo w Polsce i poza jej granicami. Przez te lata zaistniała na wszystkich kontynentach, skorzystało z niej kilkaset tysięcy osób z kilkudziesięciu tysięcy miejscowości i prawie 50 krajów z całego świata.

- W tegorocznej edycji Czytaj PL udajemy się w kosmiczną przygodę. Nie tylko dlatego, że proponujemy 12 nieziemsko wciągających książek, ale przede wszystkim dlatego, że rok 2021 jest rokiem szczególnym – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Obchodzimy w nim setne urodziny Stanisława Lema i z tego powodu selekcjonując bestsellery do bezpłatnego czytania i słuchania położyliśmy silny nacisk na wątki lemowskie właśnie. „Akcja nie z tej ziemi” jak co roku oficjalnie zawita do polskich miast i miejscowości, w tym do Białegostoku, Grudziądza, Przemyśla, Olsztyna i Zielonej Góry – literackie sygnały będziemy wysyłać z ponad 30 miejsc. Tradycją stała się też obecność akcji na Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego. Nie udałoby się osiągać kosmicznych wyników Czytaj PL bez współpracy z wydawcami. W tym roku znów są z nami na pokładzie m.in. Wydawnictwo Literackie, Karakter, Marginesy i Znak.

Udział w akcji jest bardzo prosty: wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Woblink z App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Po zeskanowaniu kodów można pobierać bezpłatne e-booki i audiobooki z listy 12 dostępnych tytułów.

Mieszkańcy mają do wyboru m.in. reportaże jak „Gorzkie pomarańcze” Dionisiosa Sturisa, które w 2014 roku były nominowane do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego czy z „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” pod redakcją Beaty Szady, będące pierwszą na polskim rynku antologią reportażu z Ameryki Południowej. Poszukujący dreszczyku emocji mogą sięgnąć po „Wiosnę zaginionych” Anny Kańtoch i „Żałobnicę” Roberta Małeckiego. Jako, że 2021 rok jest rokiem Lema, nie mogło zabraknąć pozycji związanych z mistrzem fantastyki. Jest to np. zbiór „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników”, ciekawą propozycją będzie też biografia Lema napisana przez syna pisarza - „Awantury na tle powszechnego ciążenia”.

Lista dostępnych książek:

1. Kornel Filipowicz „Formikarium” (Wydawnictwo Znak)

2. Anna Kańtoch „Wiosna zaginionych” (Wydawnictwo Marginesy)

3. Tomasz Lem „Awantura na tle powszechnego ciążenia” (Wydawnictwo Literackie)

4.Stanisław Lem „Fantastyczny Lem. Antologia opowiadań według czytelników” (Wydawnictwo Literackie)

5. Aleksandra Lipczak „Lajla znaczy noc” (Wydawnictwo Karakter)

6. Robert Małecki „Żałobnica” (Wydawnictwo Czwarta Strona)

7. Tomasz Michniewicz „Chwilowa anomalia” (Wydawnictwo Otwarte)

8. Marcin Mortka „Nie ma tego złego” (Wydawnictwo SQN)

9. Dionisios Sturis „Gorzkie pomarańcze” (Wydawnictwo Poznańskie)

10. Beata Szady „Dziobak literatury. Reportaże latynoamerykańskie” (Wydawnictwo Dowody na istnienie)

11. Robert J. Szmidt „Per aspera ad astra” (Wydawnictwo Rebis)

12. Magdalena Witkiewicz „Srebrna łyżeczka” (Wydawnictwo Filia)

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny