1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Imprezy i lody za darmo

Andzrej Zgiet
Na 1 czerwca specjalne oferty dla najmłodszych przygotowały różne białostockie placówki czy lodziarnie. Dzieci w swoje święto będą też mogły za darmo jeździć pociągami. Podpowiadamy gdzie warto sie wybrać.
Na 1 czerwca specjalne oferty dla najmłodszych przygotowały różne białostockie placówki czy lodziarnie. Dzieci w swoje święto będą też mogły za darmo jeździć pociągami. Podpowiadamy gdzie warto sie wybrać. Andzrej Zgiet
Dzień Dziecka w Białymstoku zapowiada się bardzo ciekawie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Będą festyny, warsztaty, zabawy czy przedstawienia. A nawet darmowe lody.

Dzień Dziecka w CLZ - ćwicz umysł i ciało! Rodzinny festyn edukacyjny w godz. 11-17. Gry i zabawy, które proponuje placówka rozwijają koncentrację i zdolności manualne. To dobra zabawa oraz bezbolesny zastrzyk wiedzy. Program: godz. 11-13 Centralny Turniej Memory realizuje jedną z najstarszych i najskuteczniejszych form edukacji, wyrażającą się w zaleceniu, by uczyć bawiąc, czyli atrakcyjną formą zachęcać do przyswajania wiedzy. Grafika na klockach memory nawiązuje do charakterystycznych miejsc i symboli Białegostoku. Opisy towarzyszące grafice podane są w języku esperanto, co sprawia, że grając oswajamy uczestników z brzmieniem 20 wybranych słów w języku stworzonym przez patrona CLZ Ludwika Zamenhofa. Do wygrania dyski zewnętrzne i gry memory.
Godz. 13 pokaz taneczny zespołów Pląs. To grupa taneczna działająca w Białymstoku, założona w Szkole Podstawowej nr 12, pracuje w oparciu o elementy techniki tańca współczesnego, modern, jazz.

Godz. 11-17 Rodzinny festyn edukacyjny, a w nim: przygotowanie kukiełek oraz przedstawień opartych na legendach m. in. o powstaniu Białegostoku, Bociek i Hajnówki, budowanie makiety centrum miasta na specjalnie przygotowanej powierzchni. Każdy będzie mógł wykonać i ustawić na planie miasta własne propozycje m.in. budynków czy roślin, konstruowanie łódek i puszczanie ich w basenie umieszczonym na tarasie CLZ, rysowanie kredą po parkingu, gdzie z pojedynczych elementów powstanie spójny obraz. W trakcie zabawy uczestnicy poznają słowa w języku esperanto, gry zręcznościowe (slalom z piłką na talerzu, "gadająca piłka", tor z przeszkodami, bulik, tablica sprawnościowa) i edukacyjne sprawdzające pamięć i spostrzegawczość na klockach memory w wersji tradycyjnej, elektronicznej oraz XXL. Wstęp jest bezpłatny.

Teatr Dramatyczny

W sobotę i niedzielę wspólną zabawę z bohaterami bajki "Pinokio". To klasyczna, "żelazna" pozycja literatury dla dzieci, ale też opowieść zdolna poruszać widzów w każdym wieku. Mocnymi stronami są piosenki Andrzeja Jacobsona i niezwykle bogata warstwa wizualna. Złożyły się na nią nie tylko pieczołowicie wykonane elementy scenografii, bajecznie kolorowe kostiumy, ale także animacje komputerowe. "Pinokio" jest spektaklem posiadającym bardzo nowoczesną formę, w której zachowano piękno i moralną wymowę baśni Carlo Collodiego. Po spektaklu na najmłodszych widzów czekają specjalne atrakcje - wspólne malowanie, zdjęcia z aktorami, okazja do odwiedzenia kulis teatru. Spektakl wystawiany jest w sobotę i niedzielę o godz. 16, trwa ok. 100 minut z przewą. Bilet normalny kosztuje 18 zł, ulgowy - 16 zł, bilet rodzinny (przy zakupie min. trzech biletów) wszystkie są w cenie ulgowych.

Białostocki Teatr Lalek

W sobotę o godz. 16 ,a w niedzielę o godz. 17 na duz ej scenie wystawia nową sztukę "Bazyliszek". Kto nie zna legendy o Bazyliszku? Że jest to Smok - wiemy wszyscy. Że gdy się zdenerwuje, potrafi jednym spojrzeniem zamienić delikwenta w kamień - to też jest wszystkim znane. Ale że rodzi się raz na sto lat z jajka, zniesionego przez Koguta? Tak właśnie dzieje się w naszej bajce. Pewnej zupełnie zwyczajnej nocy, w zupełnie zwyczajnym kurniku, zupełnie zwyczajny Kogut znosi zupełnie niezwyczajne jajko. I co teraz? Kiedy Kogut nie dojrzał jeszcze do bycia Ojcem, Bazyliszek zamienia - całkiem niechcący! - wszystkich dookoła w kamień, a jakby tego jeszcze było mało we wszystko wtrąca się wszędobylski i nieznośny Robak. Wyniknąć z tego mogą same przezabawne sytuacje i przygody.

Opera i Filharmonia podlaska

Na scenie kameralnej w sobotę o godz. 10.30, 12, 13.30, a w niedzielę o godz. 12 i 14 dzieci wspólnie z rodzicami mogą zobaczyć muzyczną bajkę według tekstu Jana Brzechwy w reżyserii Roberto Skolmowskiego "Jaś i Małgosia".

Jaś będzie trąbą. Małgosia zamieni się w flet. Niedobra matka dostanie kobiecy kostium wiolonczeli, zaś tata wyglądać będzie jak kontrabas. "Jaś i Małgosia" to spektakl interaktywny. Każdy mały widz wyposażony będzie w jakiś instrument perkusyjny i zagra w przedstawieniu: szum drzew, odgłosy zwierząt czy skrzypienie drzwi. To spektakl, który wprowadzi najmłodszych widzów w świat opery i instrumentarium, zapozna ich z dziwnie brzmiącymi nazwami, oswoi z dźwiękami, ośmieli do wejścia na scenę i przyszłego, aktywnego uczestnictwa w sztuce. bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 15 zł. Do tego trawiaste zbocze przed operą ożyje w sobotę w godz. 11-18 (wejście od strony ul. Kalinowskiego). Za kilka symbolicznych złotych będzie można sprawdzić się podczas powietrznych zjazdów linowych (tzw. tyrolka), zjazdów kulą zorb. Będą także zabawy na mostach linowych. Zaplanowano także grę terenową Poszukiwacze Skarbu z wykrywaczem metalu. Po Spotkaniu z przygodą będzie można odpocząć, podziwiając panoramę miasta z dachu opery. Pojawią się tam także Jaś i Małgosia. W sali wystawowej można obejrzeć także wystawę fotografii Dzikiej Przyrody - Wildlife Photographer of The Year. Wstęp wolny.

Muzeum Podlaskie

Na ten weekend trzy oddziały Muzeum :Podlaskiego przygotowały specjalną ofertę. Sobota rodzinna w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego: o godz. 11 rozpoczną się zajęica "Portret z lustra budowany". Dzieci obejrzą rzeźbę artysty zatytułowaną "Gdy miałem 13 miesięcy". Później mając do dyspozycji lustro, glinę i narzędzia, zbudują swój autoportret. Czas trwania: ok. 90 minut. Liczba miejsc ograniczona: do 15 osób w grupie. Opłata: dzieci bilet ulgowy w cenie 3 zł, opiekunowie bezpłatnie.

Niedziela z Hermesem: Ratusz zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat z opiekunami o godz. 12 na zajęcia "Tajemnice barw".

Szybki i wszędobylski Hermes, którego rzeźba znajduje się na Galerii Malarstwa Polskiego wcieli się w rolę muzealnego przewodnika i zabierze Was w niesamowitą podróż w tajemniczą i piękną krainę kolorów. Barwa jest jednym z najważniejszych środków wyrazu w malarstwie. Podczas zajęć uczestnicy poznają barwy podstawowe, pochodne, ciepłe i zimne. Odkryją tajemnice operowania kolorem przed dawnych mistrzów oraz sami stworzą barwne prace. Dodatkowo będzie można nabyć zeszyt edukacyjny, a w nim mnóstwo ciekawych zadań i coś specjalnego - Legitymację Miłośnika Muzeum. Czas trwania zajęć ok. 90 min. Liczba uczestników w grupie: do 15 osób.

Uczestników obowiązuje bilet wstępu do Muzeum w cenie 3 zł, opiekunowie wstęp bezpłatny.
Rodzinna niedziela w skansenie: Tematem przewodnim niedzielnego spotkania będą zabawki "szmaciane". Rodziny biorące udział w warsztatach będą miały możliwość własnoręcznego wykonania zabawki w jednym z dwóch wariantów - misia lub lalki. Zajęcia w godz. 12-14 poprowadzi pani Anna Sawicka od wielu lat zajmująca się rękodziełem artystycznym. O godz. 14 organizatorzy zapraszają na wspólne ognisko (prowiant własny). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wszystkich uczestników obowiązuje jedynie zakup biletu wstępu na teren skansenu w cenie 2 zł.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

Zajęcia edukacyjne
"Serce w muzeum" dla rodziców i dzieci w wieku 6-12 lat.
w niedzeilę o godz. 13 uczestnicy dowiedzą się jak działa serce, czy kiedykolwiek odpoczywa? Zajęcia kończą się wykonaniem oryginalnego serca w muzealny laboratorium edukacyjnym. Zajęcia trwają ok. 45 min., cena: 5 zł od dziecka, opiekun ma wstęp bezpłatny.

Galeria im. Sleńdzińskich

Galeria przy ul. Legionowej 2 w godz. 11-13 zaprasza na Dzień Dziecka z ITE, czyli warsztaty kostiumu z papieru. W ramach cyklu "Miasto Mody ITE" zapraszamy na bezpłatne rodzinne zajęcia dla dzieci z opiekunami, prowadzone przez Martynę Dworakowską - scenografkę i kostiumolożkę, absolwentkę Akademii Teatralnej w Pradze.

Galeria Arsenał

Galeria zaprasza do starej elektowni na warsztaty rodzinne "Bestiarium", które poprowadzi Małgorzata Niedzielko. Bezpośrednio na pomalowanych na czarno ścianach galerii powstaną duże rysunki hybryd, bestii żyjących tylko w naszej wyobraźni (hybryda - mieszaniec dwóch lub więcej organizmów należących do innych ras, odmian, gatunków). Znamy wiele przedstawień tych stworzeń, m.in.: syrena, minotaur, centaur, sfinks itp. Podczas warsztatów postaramy się stworzyć nie odkryte jeszcze bestie, czym przyczynimy się do wzbogacenia przewodnika po egzotycznej zoologii. Bezpośrednio na czarnej ścianie rysować będziemy kredą, sepią, sangwiną - naturalnymi minerałami.

Powarsztatowa ekspozycja towarzyszyć będzie wystawie Animal Planet, która oficjalnie zostanie otrwatra w poniedziałek o godz. 18. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat ich rodziców, rodzeństwa i dziadków.

Kawiarnia Spółdzielnia

Międzynarodowy Dzień Dziecka w Kawiarnio-Księgarni Spółdzielnia dla rodziców dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością. w programie godz. 12: gości przywita klown i pokaże sztuczki kuglarskie, do których zaprosi wszystkie dzieci i osoby dorosłe.
Godz. 13: wykwalifikowana kadra z Make Up Artist będzie uczyła jak pomalować twarz dziecka, aby na moment przenieść się np. na Madagaskar. Godz. 15: pokaz filmu "Królewna", z Małgosią z zespołem downa w roli głównej. Film udowadnia, że bez względu na (nie)pełnosprawność można, a wręcz należy realizować marzenia. "Film zrealizowany przez Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Filmowy Iluzjon, działający przy II LO w Krasnymstawie i Krasnostawskim Domu Kultury. Nie zabraknie banie mydlanych, tańców, hulanek i niespodzianek.

Darmowe lody

Lodziarnia na Plantach przy ul. Mickiewicza w sobotę w godz. 11-14 zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatne lody z automatu

Lodziarnie Grycan

Z okazji Dnia Dziecka lodziarnie Grycan - Lody od pokoleń, przygotowały specjalną promocję. W tym dniu każda kulka lodów w wafelku lub kubeczku będzie kosztowała1 zł. To pomysł na wywołanie uśmiechu na twarzy dziecka w każdym wieku, nawet tego całkiem już dorosłego.

Kina Helios

1 czerwca o godzinie 10:30 kina Helios w Glaerii Alfa i Atrium Biała zapraszają rodziców i dzieci na niezapomniane spotkanie. Cykl "Pierwszy raz w kinie" przygotowany jest z myślą o najmłodszych widzach w wieku od 2 do 6 lat. Delikatnie przyciemnione światło i lekko wyciszony dźwięk oraz wyjątkowy dobór bajek sprawią, że dzieci rozpoczną swoją przygodę ze światem filmu w komfortowych warunkach. Seans poprzedzi wiele atrakcji przygotowanych w holu kina z okazji Dnia Dziecka. Przed projekcją każdy młody kinoman otrzyma dyplom na pamiątkę swojego pierwszego spotkania z wielkim ekranem. Będzie specjalny zestaw bajek po cyfrowej rekonstrukcji: "Bolek i Lolek - Polinezja", "Dziwne przygody Koziołka Matołka - Gwiazdor Filmowy", Pampalini Łowca zwierząt - Pampalini i Goryl", Podróże Kapitana Klipera - Wyspa", Przygody Myszki - Koncert Świerszcza", "Reksio - Reksiowa Wiosna". Dla dzieci wstę jest bezpłatny. Cena biletu dla opiekuna wynosi 18 zł.

Teatr Arkadia

W niedzielę o godz. 15 w Teatrze Arkadia (ul. św. Rocha 23) planowana jest zabawa Dzień Dziecka w dżungli. W programie: spektakl "Dar rzeki Fly", słodyczowy zawrót głowy, dzikie tace i hulańce, zumba, małpie konkurencje m.in. kokosowy slalom, rzut bananem do celu. Zabawa trwa ok. 2 godzin. Bilet kosztuje 5 zł.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 8

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
beeblee

Ah te dni dziecka. Nic w regionie nie było ciekawego. 

D
Do piekła
W dniu 01.06.2013 o 05:38, nie należy się dzieciom napisał:

szczenięta jeszcze wam podziękują drodzy rodzice to będzie wiek 28 lat i te słowa " jak nie dasz na towarto cię zniszczę" wtedy tak będą wasze pociechy spędzać DD 

No,

w genach swoich albo twego ogra przekażesz taką"myśl" to i tak się stanie.

E
Ewa

W sumie to większość imprez w sobotę lub niedzielę....A to o dzisiejszy dzień chodzi... Jedziemy, zobaczymy jak wielkie miasto nas zaskoczy. Ewentualnie(!) uratuje McDonald's

e
ewa

autor artykułu powinien wyszczególnić które imprezy odbywają sie w które dni, bo czytając za 1 razem myślałam że wszystko jest 1 czerwca a teraz widzę że to przez cały długi week i nie mogę dojść czy poza 2 wyszczególnionymi pozycjami wszystko jest 1 czerwca?

M
Marta02
W dniu 01.06.2013 o 05:38, nie należy się dzieciom napisał:

szczenięta jeszcze wam podziękują drodzy rodzice to będzie wiek 28 lat i te słowa " jak nie dasz na towarto cię zniszczę" wtedy tak będą wasze pociechy spędzać DD 

Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz miał/a dzieci.....

n
nie należy się dzieciom

szczenięta jeszcze wam podziękują drodzy rodzice to będzie wiek 28 lat i te słowa " jak nie dasz na towar

to cię zniszczę" wtedy tak będą wasze pociechy spędzać DD 

t
tomek

Co to CLZ?

k
kkk

dobrze by było podać adresy gdzie te imprezy się cdbywają. nie każdy zna miasto po nazwach lokali.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3