Żubry Białystok - AZS Politechnika Kraków 73:65. Mamy II ligę!

Andrzej Misiewicz (z piłką) był jednym z kluczowych graczy Żubrów
Andrzej Misiewicz (z piłką) był jednym z kluczowych graczy Żubrów Wojciech Wojtkielewicz
Koszykowka. Znakomity występ Żubrów Białystok na turnieju w Krakowie

Białostoczanie dotrzymali słowa i wracają spod Wawelu z awansem. Żubry szybko załatwiły sprawę, pokonując 73:65 gospodarzy z AZS Politechniki Kraków oraz 82:62 SSK Rzeszów, co przesądziło o sukcesie. Wczoraj, w meczu z Bombardierem Szczecin, trener Jakub Jakubiec wystawił młodych zawodników, którzy przegrali 75:83.

W całym turnieju bardzo dobrze spisali się weterani - Krzysztof Kalinowski, Tomasz Kujawa, Marcin Monach i Andrzej Misiewicz, którzy udźwignęli ciężar gry, ale pochwały należą się także młodszym zawodnikom. Bardzo równo i skutecznie grał Michał Bombrych, udane zmiany dawał Krzysztof Łotowski.

- Tak naprawdę, to wszyscy stanęli na wysokości zadania. Ale jeśli kogoś miałbym szczególnie pochwalić, to Michała Bombrycha, który grał wręcz rewelacyjnie, bardzo równo i został MVP spotkania z Rzeszowem. Jeśli dalej będzie tak pracował, jak teraz, to przed nim rysuje się ciekawa przyszłość - mówi Jakubiec.

Kluczowe znaczenie miał już inauguracyjny mecz z krakowskimi gospodarzami.

- Wytrzymaliśmy fizycznie, nie ulegliśmy presji rywali i dzięki temu zwyciężyliśmy - ocenia trener Żubrów.

Gospodarze w połowie meczu prowadzili 36:30. Wszystko zmieniło się w III kwarcie, koncertowo rozegranej przez naszą drużynę. Już w 25. minucie ekipa Jakubca wyszła na prowadzenie 45:44, po rzutach wolnych Bombrycha, a kilkadziesiąt sekund przed końcem tej odsłony wygrywała już 55:45.

Krakowianie jednak łatwo się nie poddali i ruszyli w pościg. Kilka głupich strat i spudłowanych rzutów Żubrów pozwoliło miejscowym wyjść nawet na prowadzenie 63:58. Finisz białostoczan był jednak piorunujący i to oni cieszyli się z cennej wygranej.

W spotkaniu z Rzeszowem było już dużo łatwiej i wygrana nie była ani przez moment zagrożona. W III kwarcie w rywale zwątpili w możliwość odniesienia zwycięstwa i zaprzestali stawiania oporu.

- Po zapewnieniu sobie awansu, w meczu z Bombardierem daliśmy szansę młodszym zawodnikom i jestem z nich bardzo zadowolony, bo umieli powalczyć z naprawdę mocnym przeciwnikiem - kończy Jakubiec.

Żubry Białystok - AZS Politechnika Kraków 73:65 (19:17, 11:19, 25:12, 18:17). Punkty dla Żubrów: Kujawa - 19, Misiewicz - 15, Monach - 15, Bombrych - 13, Łotowski - 6, Kalinowski - 3, Milewski - 2, Czubek, Niewiński.

Żubry - SSK Rzeszów 82:62 (22:14, 18:22, 24:10, 18:16). Punkty dla Żubrów: Kujawa - 26, Misiewicz - 15, Bombrych - 10, Kalinowski - 9, Monach - 8, Milewski - 6, Łotowski - 4, Niewiński - 4, Wasilewski, Małyszko, Andruk.

Żubry - Bombardier Szczecin 75:83 (19:29, 19:9, 22:22, 15:23). Punkty dla Żubrów: Bombrych - 14, Czubek - 14, Milewski - 11, Kujawa - 9 , Niewiński - 7, Łotowski - 6, Małyszko - 5, Monach - 3, Andruk - 2, Wasilewski - 2, Misiewicz - 2, Kalinowski.

SKK Rzeszów - Bombardier 69:60, AZS Politechnika - Bombardier 74:59, SSK Rzeszów - AZS Politechnika 80:55.