Żubry Białystok muszą odrobić w rewanżu z Trójką Żyrardów sześć punktów
Żubry Białystok muszą odrobić w rewanżu z Trójką Żyrardów sześć punktów Wojciech Wojtkielewicz
Bardzo zacięte były pierwsze mecze I rundy play-off II ligi koszykarzy, w których wystąpiły nasze zespoły. Po dobrej końcówce Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał na wyjeździe TSK Roś Pisz 88:79. Natomiast Żubry Chorten Białystok przegrały, także na parkiecie rywala, z UKS Trójką Żyrardów 70:76. Rewanże, 12 kwietnia.

W pierwszej rundzie play-off II ligi koszykówki drużyny rywalizują systemem mecz i rewanż. Handicapem jest rozegranie drugiego meczu u siebie, a to gwarantuje wyższa pozycja w tabeli po rundzie zasadniczej. Tur Basket Bielsk Podlaski, jak i Żubry Chorten Białystok były zespołami lepszymi od rywali i to nasze drużyny zagrają rewanże na własnych parkietach. Przystąpią do nich jednak w różnych humorach.

Pierwsze spotkania podlaskich zespołów były bardzo wyrównane. Tur Basket w Piszu dopiero w końcówce zapewnił sobie zwycięstwo nad Rosiem wygrywając różnicą 9 punktów. Żubry Chorten przegrały zaś z Żyrardowem i muszą teraz odrobić sześć punktów, które straciły w pierwszym starciu.

W Piszu jeszcze na trzy minuty przed końcem spotkania gospodarze prowadzili 77:74. Wtedy Łukasz Kuczyński i Aaron Weres trafili za dwa punkty i w 38 minucie Tur objął prowadzenie 78:77. Przewagę powiększyli Bartłomiej Wróblewski, który trafił za trzy punkty i Kuczyński wykorzystując oba rzuty wolne (83:77 dla Tura). Roś odpowiedział jeszcze dwoma punktami, ale w samej końcówce Wróblewski ponownie popisał się "trójką", zdobył jeszcze punkty z dystansu ustalając wynik na 88:79.

Takiej skutecznej końcówki nie mieli koszykarze z Białegostoku. Koszykarze Żubrów byli lepsi od rywali z Żyrardowa tylko w drugiej kwarcie, którą wygrali 17-punktami 31:14 i do przerwy prowadzili 49:36. W 27 minucie był już remis 55:55. Po wsadzie Patryka Milewskiego Żubry do ostatniej kwarty przystępowały jednak wygrywając 61:58. Niestety, w ostatniej kwarcie naszym koszykarzom zabrakło skuteczności w ważnych momentach, wykorzystali do gospodarze i to oni przyjadą do Białegostoku z sześciopunktową zaliczką. W Żyrardowie Trójka wygrała 76:70.

TSK Roś Pisz - Tur Basket Bielsk Podlaski 79:88 (24:14, 15:19, 21:25, 19:30)
Roś: Bessman 21, Stanisławajtys 3, Andruk 13, Bondarenko 12, Świtaj 13, P. Zapert 11, Kazimierczuk 4, Pellowski, Lackowski 2.
Tur: Wróblewski 23, Marczuk 19, Urbański 5, Kuczyński 12, Karasiewicz 7, Krakowiak 12, Grigoruk, Bobka 5, Weres 5.

UKS Trójka Żyrardów - Żubry Chorten Białystok 76:70 (22:18, 14:31, 22:12, 18:9)
Trójka: Nesterowicz 9, Śnieg 17, Orębski 15, Łapiński 15, Koźluk 12, Firlej 1, Wieczorkowski 7, Parol, Repiński.
Żubry: Rapucha 12, Bombrych 6, Jaworski 18, Misiewicz 7, Zabielski 17, Kamiński, Milewski 10, Trypus.