MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych w podlaskiej skarbówce. Nowi naczelnicy urzędów oraz zmiana zastępcy

OPRAC.:
Tomasz Dworzańczyk
Tomasz Dworzańczyk
Maciej Fiłończuk (z lewej) został zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku nadzorującego Pion Celno-Graniczny.
Maciej Fiłończuk (z lewej) został zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku nadzorującego Pion Celno-Graniczny. Podlaska KAS
Zmiany na stanowiskach kierowniczych w podlaskiej skarbówce. Nadinspektor Maciej Fiłończuk został powołany w poniedziałek 18 marca 2024 r. na Zastępcę Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku nadzorującego Pion Celno-Graniczny. Powołano też nowych naczelników w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białymstoku oraz Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku.

Maciej Fiłończuk przechodzi do Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku

Dotychczasowy Naczelnik Podlaskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Białymstoku nadinspektor Maciej Fiłończuk został nowym Zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku nadzorującym Pion Celno-Graniczny.

Maciej Fiłończuk pełni służbę w administracji celno-skarbowej od 1997 r. W latach 2006 – 2007 pełnił funkcję Rzecznika Prasowego Izby Celnej w Białymstoku. Od 2008 r. do 2017 r. zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku, a od 1 marca 2017 r. pełnił funkcję Naczelnika Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. Nadinsp. Fiłończuk ukończył Wydział Prawa na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Podyplomowe Studia w zakresie finansów i rachunkowości przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Zmiana na stanowisku Naczelnika Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego

Naczelnikiem Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku został podinsp. Piotr Popławski, który pełni służbę w administracji celno-skarbowej od 1997 r. Nowy Naczelnik od 2010 r. był Kierownikiem Referatu Kontroli Obrotu Wyrobami Tytoniowymi, co wiązało się także z objęciem kierownictwa w Krajowej Grupie Zadaniowej ds. Wyrobów Tytoniowych, która odpowiada za realizację zadań centralnych w obszarze wyrobów tytoniowych i suszu tytoniowego.

W latach 2016 – 2017 r. był Naczelnikiem Wydziału Zarządzania Ryzykiem w Izbie Celnej w Białymstoku, a od chwili utworzenia KAS kierował pracą Centrum Kompetencyjnego ds. Identyfikacji Zagrożeń i Zwalczania Przestępczości w Obszarach Wyrobów Tytoniowych, Suszu Tytoniowego oraz Wyrobów Nowatorskich i e-papierosów w Podlaskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Białymstoku.

Podinsp. Popławski ukończył Wydział Prawa na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku, Podyplomowe Studia w zakresie zwalczania przestępczości ekonomicznej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Bezpieczeństwo wewnętrzne i narodowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Nowy Naczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku

Z kolei nowym naczelnikiem Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku została Pani Edyta Baniszewska, która posiada 31-letnie doświadczenie w pracy administracji skarbowej. Pracę rozpoczęła w 1992 r. w Urzędzie Kontroli Skarbowej w Białymstoku, gdzie w 1995 r. została powołana na stanowisko inspektora kontroli skarbowej IV stopnia. Od 2004 do 2017 roku zajmowała stanowisko Zastępcy Naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku.

W marcu 2017 r. została powołana na stanowisko Zastępcy Naczelnika Podlaskiego Urzędu Skarbowego w Białymstoku, które zajmowała do 17 marca 2024 r. Naczelnik Baniszewska ukończyła studia na Wydziale Ekonomicznym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku oraz Studia Podyplomowe w zakresie Współczesnych Metod Administrowania Sprawami Publicznymi.

Zastępca Dyrektora oraz naczelnicy urzędów celno-skarbowych i skarbowych powoływani są przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej na wniosek Dyrektora Izby Administracji Skarbowej. Nowo powołani rozpoczęli pełnienie swoich funkcji 18 marca 2024 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny