Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zasłużeni funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pożegnali się z mundurem

OPRAC.:
Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Zasłużeni funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pożegnali się z mundurem
Zasłużeni funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pożegnali się z mundurem POSG
W Sali Tradycji Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odbyła się uroczysta ceremonia pożegnania z służbą trzech funkcjonariuszy przechodzących na emeryturę, w tym dwóch Komendantów Placówek.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy płk SG Zbigniew Awdziej, Zastępca Naczelnika Wydziału ds. Cudzoziemców ppłk SG Mirosław Łukowicz i Komendant Placówki SG w Mielniku mjr SG Piotr Bazyluk, po ponad 30 latach służby, zakończyli swoją karierę, przechodząc zasłużenie na emeryturę.

W trakcie ceremonii, która miała miejsce 22 lutego 2024 roku, Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Sławomir Klekotka, wraz ze swoimi zastępcami, wyraził wdzięczność odchodzącym funkcjonariuszom za ich wieloletnią oddaną i rzetelną służbę. Jednocześnie życzył im powodzenia w realizacji dalszych planów życiowych.

- Pożegnalne spotkanie było również okazją do refleksji, podsumowań i wielu wspomnień w gronie zgromadzonej kadry kierowniczej, współpracowników i najbliższych przyszłych emerytów - mówi Katarzyna Zdanowicz, rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

  • Płk SG Zbigniew Awdziej służbę rozpoczął w 1992 r. jako funkcjonariusz Policji, ale już po pięciu latach zasilił szeregi Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Większość swego zawodowego życia związany był z Placówką SG w Kuźnicy. Rozpoczął służbę jako specjalista w pionie operacyjnym, a następnie po niespełna roku powierzone mu zostały obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta placówki. W roku 2014 roku powołany został na stanowisko Komendanta Placówki SG w Bobrownikach, stanowisko to zajmował przez okres dwóch lat. Z dniem 1 września 2016 roku wrócił do „macierzystej” Placówki SG w Kuźnicy jako komendant placówki.
  • Ppłk Mirosław Łukowicz przygodę z mundurem rozpoczął w 1988 roku jako student Wojskowej Akademii Technicznej, którą ukończył z sukcesem w roku 1993. Przez kolejne 11 lat pełnił służbę wojskową na wielu stanowiskach sekcji eksploatacji, logistyki oraz sekcji technicznej. Kierując się chęcią dalszego rozwoju w dniu 1 września 2004 roku zasilił szeregi Straży Granicznej. Od początku kariery zawodowej w naszej formacji realizował obowiązki służbowe w Wydziale Operacyjno-Śledczym, a następnie od roku 2010 Zastępcy Naczelnika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców i Aresztu w Celu Wydalenia. Po czterech latach ppłk Mirosław Łukowicz podjął kolejne wyzwanie, jako zastępca naczelnika Wydziału do spraw Cudzoziemców.
  • Mjr SG Piotr Bazyluk zawodowe życie rozpoczął w 1991 r. wstępując do Podoficerskiej Szkoły Zawodowej w Kętrzynie. Po zakończeniu szkolenia skierowany został do Placówki SG w Kuźnicy, pełniąc tam służbę przez 17 lat doszedł do stanowiska kierownika zmiany. Szerokiemu gronu funkcjonariuszy dał się poznać jako aktywny członek Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Piastował stanowiska wiceprzewodniczącego i przewodniczącego tej organizacji. Po pomyślnie zdanych egzaminach oficerskich dalszą służbę pełnił, jako starszy specjalista Wydziału do spraw Cudzoziemców. Z dniem 1 sierpnia 2018 r. zostały mu powierzone obowiązki na stanowisku Komendanta Placówki SG w Mielniku.
emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny