MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

(ak)
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rozpoczyna zapisy
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy rozpoczyna zapisy
W poniedziałek, 21 stycznia rozpoczyna się nabór do letniej edycji

O karierę i edukację warto zadbać już od najmłodszych lat. Ciekawą ofertę skutecznej i przyjaznej edukacji dla dzieci ma Uniwersytet w Białymstoku. W poniedziałek, 21 stycznia w siedmiu miastach Polski rusza rekrutacja na letnią edycję zajęć na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym.

To ogólnopolski program edukacji ekonomicznej działający w siedmiu miastach: przy Uniwersytecie w Białymstoku, w Warszawie przy Szkole Głównej Handlowej, przy Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach i Poznaniu, w Kielcach przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa, w Lublinie przy Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji oraz w Rzeszowie przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

- Celem programu jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodych ludzi oraz zachęcenie młodzieży do bliższego zainteresowania się zagadnieniami gospodarczymi - informuje Katarzyna Dziedzik, rzeczniczka prasowa UwB.

W marcu rusza kolejna edycja. Nabór na zajęcia rozpoczyna się w poniedziałek, 21 stycznia i potrwa do 10 lutego. Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na stronie www.uniwersytet-dzieciecy.pl. Zajęcia na EUD są bezpłatne.

- Organizowane są również zajęcia dla rodziców, które mają pomóc w wychowaniu dzieci i kształtowaniu u najmłodszych postaw przedsiębiorczych - mówi Katarzyna Dziedzik.

Semestr obejmuje sześć spotkań trwających po dwie godziny lekcyjne. Blok tematyczny skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić małym studentom zaznajomienie się z podstawami funkcjonowania gospodarki i zjawiskami ekonomicznymi, z jakimi dzieci spotykają się na co dzień. Na zajęciach dowiedzieć się będzie można bardzo wielu ciekawych rzeczy. Spotkania EUD mają charakter interaktywny.

Zróżnicowana formuła zajęć daje możliwość jednoczesnego doskonalenia się na kilku płaszczyznach. Podczas zajęć studenci EUD uczą się pracować i współdziałać w grupie. Kształcą się w umiejętności planowania i konsekwentnej realizacji przyjętych celów, logicznego myślenia i twórczego rozwiązywania problemów.

Semestr kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody najlepszemu studentowi.

- W zakresie edukacji ekonomicznej najmłodszych mamy bardzo wiele do zrobienia. Cieszymy się, że dzięki wsparciu Narodowego Banku Polskiego możemy sukcesywnie rozwijać projekt i upowszechniać ideę edukacji ekonomicznej od najmłodszych lat w wielu miastach - wyjaśnia Marcin Dąbrowski, dyrektor Fundacji, która powołała do życia EUD.

Wykładowcy ze słuchaczami będą szukać odpowiedzi na pytania:

- W jaki sposób skutecznie zaprezentować własną osobę?
- Jak przekonać innych do swoich racji?
- Dlaczego jedne kraje są biedne a inne bogate?
- Czy warto powierzać pieniądze bankom?
- Czy ekologia w biznesie się opłaca?
- Jak motywować innych do działania?
- Czym jest marketing?

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny