Matura 2011 - matematyka - wyniki - próbny egzamin
Na terenie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży 63,8% piszących próbny egzamin maturalny z matematyki osiągnęło co najmniej 30% punktów. W dalszej części sprawozdania na określenie tego progu zastosowano termin "zaliczalność". Na egzaminie próbnym przeprowadzonym w 2009 roku odsetek sukcesów wyniósł 74,1%.
Zaliczalność w poszczególnych powiatach województwa podlaskiego jest bardzo
zróżnicowana. Największy procent uczniów, którzy otrzymali co najmniej 30% punktów, zanotowano w powiecie monieckim (78,3%), najmniej w powiecie łomżyńskim (zaledwie 10%) - na 70 uczniów tylko siedmiu otrzymało 30 lub więcej procent punktów możliwych do uzyskania.
Najlepsze wyniki (najwyższą zaliczalność) osiągnęli absolwenci liceów ogólnokształcących (83,3% - w województwie podlaskim). Bardzo słabe wyniki osiągnęli słuchacze szkół dla dorosłych (liceów uzupełniających i techników uzupełniających).
Podobnie jak na egzaminie próbnym w 2009 roku i na egzaminie maturalnym w maju 2010 roku, im większa miejscowość, w której zlokalizowana jest szkoła, tym większa liczba uczniów uzyskała 30 i więcej procent punktów. Najwyższą zaliczalność osiągnęli uczniowie ze szkół zlokalizowanych w wielkich miastach, a najniższą ze szkół zlokalizowanych na wsi.
Wyniki uzyskane przez przystępujących do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki nie zadowalają - średni wynik uzyskany na egzaminie nie przekracza 50%. Statystyczny uczeń liceum ogólnokształcącego uzyskał około połowy punktów możliwych do zdobycia. Uczniowie techników uzyskali 29% punktów możliwych do zdobycia na próbnym egzaminie maturalnym z matematyki.
Już po raz drugi szkoły maturalne mogły skorzystać z propozycji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i wziąć udział w próbnym egzaminie maturalnym z matematyki.
Egzamin był dobrowolny, zarówno dla szkoły jak i uczniów. W dniu 3 listopada 2010 roku zorganizowano go w 365 placówkach, tj. 65% szkół ponadgimnazjalnych, w których przeprowadzono egzamin maturalny w maju 2010 roku.
Egzamin pisało 25 202 uczniów i słuchaczy, w tym 10 piszących rozwiązywało zestaw zadań dostosowany dla uczniów niedowidzących oraz 2 dla uczniów niewidzących w wersji Braille'a.
Czytaj e-wydanie »Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?