Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpoczyna projekt Podmiotowy System Finansowania

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Urząd pracy ma pieniądze do rozdania
Urząd pracy ma pieniądze do rozdania pixabay.com
14 marca Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku rozpocznie przyjmowanie wniosków od przedsiębiorców i pracodawców z województwa podlaskiego. Dzięki temu działaniu wskazani beneficjenci będą mogli skorzystać z dofinansowania do szkoleń swoich pracowników. By poznać szczegóły, warto wziąć udział w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych w formule on-line. Webinaria odbędą się 6 i 12 marca 2024 r. Zapisy są prowadzone z wykorzystaniem formularza elektronicznego dostępnego na stronie internetowej instytucji: www.wupbialystok.praca.gov.pl oraz na oficjalnym profilu WUP na platformie Facebook.

Do końca 2029 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku będzie realizował projekt pn. "Podmiotowy System Finansowania - realizacja usług rozwojowych w województwie podlaskim". Jego całkowita wartość przekracza kwotę 64 mln zł. Jest on dofinansowany ze środków unijnych w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027. Ma on na celu wsparcie podlaskich przedsiębiorców i pracodawców niebędących przedsiębiorstwami w zakresie dostosowania ich kompetencji i kwalifikacji oraz udzielenie takiego wsparcia pracownikom, których zatrudniają. Jednym z najważniejszych warunków, które należy spełnić jest ten stanowiący, że wskazane podmioty muszą posiadać swoją siedzibę, filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu na terenie województwa podlaskiego.

W ramach projektu można skorzystać dofinansowania części kosztów poniesionych na kształcenie personelu. Ubiegający się o wsparcie obligatoryjnie muszą korzystać z ofert wpisanych do Bazy Usług Rozwojowych dostępnej pod adresem: www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl Premiowani są m.in. obywatele Ukrainy, którzy znaleźli zatrudnienie w województwie podlaskim po opuszczeniu ojczyzny w związku z wybuchem w Ukrainie konfliktu zbrojnego oraz pracownicy opieki długoterminowej.

Celem projektu jest wspieranie dostosowania kompetencji i kwalifikacji pracowników, w tym co najmniej 4 220 pracowników mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (w tym spółdzielni i przedsiębiorstw społecznych), na rzecz podniesienia konkurencyjności pracodawców, w tym 704 mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym spółdzielni i przedsiębiorstw społecznych, a także dużych przedsiębiorstw oraz podmiotów innych niż przedsiębiorstwa, objętych usługami rozwojowymi. Przedsiębiorcy mogą uzyskać dofinansowanie do usług rozwojowych – szkoleniowych i doradczych. Grupę docelową stanowią pracodawcy, pracownicy, w tym kadra zarządzająca w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach, dużych przedsiębiorstwach oraz zatrudniona u pracodawców niebędących przedsiębiorstwami, którzy posiadają swoją siedzibę, filię, delegaturę, oddział czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu na terenie województwa podlaskiego. Rezultatem projektu będzie uzyskanie kwalifikacji (w tym zielonych kwalifikacji) bądź nabycie nowych kompetencji przez co najmniej 6782 osób uczestniczących w projekcie.

Praca w Białymstoku. Nowe oferty zatrudnienia z Powiatowego Urzędu Pracy. Płace powyżej 5 tysięcy złotych brutto!

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny