Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wirtualne Targi Rolnicze - stoiska tylko w sieci

pwalczak
Wirtualne Targi Rolnicze - stoiska tylko w sieciTak wygląda wejście do hali targowej. Żeby dostać się do środka, wystarczy jedno kliknięcie myszką komputera. Ta specyficzna – bo odbywająca się tylko w sieci – impreza potrwa jeszcze dwa tygodnie.
Wirtualne Targi Rolnicze - stoiska tylko w sieciTak wygląda wejście do hali targowej. Żeby dostać się do środka, wystarczy jedno kliknięcie myszką komputera. Ta specyficzna – bo odbywająca się tylko w sieci – impreza potrwa jeszcze dwa tygodnie. Gazeta Współczesna
Coraz więcej mieszkańców wsi korzysta z internetu. Z badań wynika, że już ponad 50 procent. To właśnie do nich kierowane są oferty na wirtualnych targach.

Do tego, że polska wieś staje się coraz bardziej nowoczesna, nie trzeba nikogo przekonywać. Rolnicy nie boją się nowych technologii, bo widzą, że dzięki nim praca może być bardziej efektywna. Wirtualne Targi Rolnicze, które potrwają do 19 sierpnia, są świetną okazją, aby zobaczyć, jakie nowości mają do zaoferowania na przykład producenci sprzętów i maszyn. Co istotne, ta hala targowa otwarta jest przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Aby do niej wejść, wystarczy komputer z dostępem do internetu. Nie trzeba będzie wychodzić z domu, tracić czasu na dojazdy, by spacerować między stoiskami. W przeglądarce należy wpisać adres: www.wspolczesna.pl/targi_rolnicze.

Duża wygoda

– Teraz bez internetu ani rusz. Dużo z niego korzystam, dzięki czemu mogę się zorientować, co aktualnie dzieje się na rynku. Czy ceny na przykład  trzody chlewnej pójdą w górę czy w dół. Obserwuję też giełdy w innych krajach – mówi Andrzej Brzozowski, który wygrał Plebiscyt Rolnik Roku 2012. – Uważam, że wirtualne targi to dobry pomysł. Ja np. ostatnio jak kupowałem kombajn, zapoznałem się najpierw z ofertami w internecie, a osobiście pojechałem odebrać maszynę.

Firmy, które postanowiły zaprezentować swoje oferty na wirtualnych stoiskach, nie kryją, że liczą na wymierne korzyści dzięki uczestnictwu w targach.

–  Bierzemy w nich udział, bo ciągle szukamy nowych klientów – mówi Jolanta Flera z łomżyńskiej firmy Usługi Pośrednictwa Finansowego. – Dla nas to nowość. Nie uczestniczyliśmy do tej pory w podobnej inicjatywie. Zapowiada się ciekawie. Wiadomo, że dostęp do internetu na wsiach nie jest jeszcze tak duży jak w mieście, ale rośnie. Dlatego liczymy, że nasze wirtualne stoisko odwiedzi wielu mieszkańców wsi.

Na poszerzenie rynku i dotarcie do nowych klientów liczy też Tadeusz Tarnowski z Inter Agro, firmy mieszczącej się w Bielsku Podlaskim. Tłumaczy, że przedsiębiorstwo chce nie tylko przedstawić swoją ofertę lokalnym rolnikom, ale także klientom z innych regionów kraju. Jest to możliwe tym bardziej, że aby odwiedzić targi wirtualne, nie trzeba poświęcać ani czasu, ani pieniędzy na dojazdy.

– To bardzo ekonomiczna forma dotarcia do potencjalnych klientów – uważa Tadeusz Tarnowski. – Jesteśmy przedsiębiorstwem handlowym, więc przedstawimy przede wszystkim ofertę nawozów oraz paliw ekologicznych, takich jak brykiety. Zajmujemy się też transportem, więc będziemy zachęcali do korzystania z naszych usług również i w tym zakresie.

Różne branże

Kolejną firmą, która zdecydowała dołączyć do grona wystawców, jest Barni z Nowej Wsi Ełckiej. Jest to m.in. dealer maszyn rolniczych. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą nowych ciągników rolniczych oraz serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Oferuje dostęp do oryginalnych części zamiennych, materiałów eksploatacyjnych oraz szerokiego wachlarza akcesoriów.

Jak wymienia Aneta Mirończuk z Barni, w ofercie firmy znaleźć można maszyny takich producentów, jak: Lindner, McCormick, Farmtrac, Farmer, Hydromasz, Fella, Werke (wyłączność na północno-wschodnią Polskę), Feraboli, Metal Fach, Hydramet, Vogel & Noot, Volant, Metal Technik i wielu innych, a także  quady oraz skutery.

– Każdy rolnik musi gdzieś mieszkać, dlatego postanowiliśmy zaprezentować naszą ofertę  naturalnych pokryć dachowych na targach wirtualnych – mówi z kolei Sławomir Bieroza, prowadzący firmę Podlasie Naturalne Pokrycia Dachowe, mającą siedzibę w Orli. 

Specjalizacją przedsiębiorstwa Sławomira Bierozy jest budowa domów drewnianych typu dworek, a w szczególności wytwarzanie – łącznie z kryciem – naturalnych pokryć dachowych, takich jak: gont, wiór, dranica. Takie dachy odróżniają się od innych charakterystycznym wyglądem. Warto zwrócić uwagę na pokrywanie dachów wiórem osikowym. To jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań. Wióry wytwarzane są z wysokiej jakości drzewa osikowego, które jest pozyskiwane w Puszczy Białowieskiej. Firma wytwarza wiór o długości 50 cm – jej fachowcy umieją wykonywać pokrycia prostopadle do okapu dachu. Przedsiębiorstwo kryje także pod kątem do okapu – czyli tzw. jodełką. Podkreślmy, że wszystkie elementy dachu wykończane są wiórem. Co ważne, firma kryje dachy niezależnie od ich rozmiarów i wykonuje zlecenia w całej Polsce.
Inną firmą, która prezentuje się na targach, jest Farmer z Sokółki. Na wirtualnym stoisku tego przedsiębiorstwa mamy ciągniki. Farmer produkuje ciągniki rolnicze według własnej konstrukcji i stylistyki.  Sprzedaje je w kraju oraz za granicą.

Dodajmy, że wśród przedsiębiorstw, które zarezerwowały wirtualne stoiska, są też Pronar i Edmasz.

Ciekawe funkcje

Na stronie internetowej targów zobaczymy zdjęcia produktów, ich ceny, opisy, jak też znajdziemy formularz pozwalający skontaktować się z daną firmą.
Ale to nie wszystko – przygotowaliśmy całą masę funkcji, które pozwolą odwiedzającym poczuć się tak, jakby uczestniczyli w targach na żywo.
Za pomocą pokoi czatowych będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami firm. Można zapytać ich o dostępność konkretnych produktów, ich specyfikacje i zalety.
A jeśli będziemy zainteresowani zakupem – umówimy się na wizytę, już w realnym świecie. Z podstrony „Kawiarnia” możemy przejść do forum dyskusyjnego, gdzie przeczytamy i wymienimy opinie o konkretnych produktach z innymi użytkownikami. „Czytelnia” natomiast to miejsce, gdzie znajdziemy artykuły dotyczące branży rolniczej oraz samych targów. 

Odwiedzanie stoiska

Jeśli któraś z ofert, produkt albo usługa zwrócą naszą uwagę, możemy w ułamku sekundy przenieść się na wybrane stoiska.  Dostępne są na nich ulotki i materiały reklamowe oraz adresy internetowe przedsiębiorstw. W każdej chwili można  jednak wrócić na halę targową, by nadal przechadzać się między kolejnymi stoiskami.

Firmy mogą dołączyć w każdej chwili
Targi, które odbywają się w internecie, to nowoczesny sposób, aby dotrzeć z ofertą do rolników z najdalszych zakątków województwa podlaskiego i innych regionów Polski. Jeśli prowadzisz firmę, której usługi lub produkty sprofilowane są na tę grupę odbiorców, zaprezentuj się podczas wirtualnych targów. Naprawdę warto, bo takie wydarzenie to znacznie niższe koszty przygotowania stoiska – nie trzeba drukować ulotek, materiałów reklamowych czy przewozić sprzętu, płacić za podróże służbowe i hotele. Co istotne, targi są praktycznie bezobsługowe, bo nie odrywają pracowników od ich głównych, codziennych obowiązków w firmie. Aby wziąć w nich udział jako wystawca, napisz e-mail na adres: [email protected]. Skontaktować można się też telefonicznie: Kontakt: tel. 85 748 74 43. Dołączyć można w każdej chwili.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny