MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wieża w Uhowie jest jedną z najwyższych wież widokowych w regionie. Zobacz, jak prezentuje się 44 metrowa konstrukcja

OPRAC.: jj
Z ponad 44 metrowej wieży można podziwiać nadnarwiańską przyrodę.
Z ponad 44 metrowej wieży można podziwiać nadnarwiańską przyrodę. Urszula Łobaczewska
Wieża widokowa w Uhowie jest jedną z najwyższych wież widokowych w woj. podlaskim. Można z niej podziwiać nadnarwiańską przyrodę i rozlewiska Narwi. Ponad 44 metrowa wieża oraz teren wokół niej mają również walory edukacyjne. Obecnie wieża walczy o nagrodę w konkursie Podlaska Marka. Okolice Uhowa to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych z bogactwem fauny i flory. Dlatego też wieża w Uhowie może być ciekawym przystankiem podczas wycieczki po Podlasiu.

Ponad 44 metrowa wieża w Uhowie

Wieża w Uhowie to jedna z najwyższych wież widokowych w regionie. Mierzy ponad 44 metry Można z niej podziwiać nadnarwiańską przyrodę i rozlewiska Narwi. Wieża została wyposażona m.in. w teleskopy obserwacyjne, kompas, termometry i wiatromierz. Na konstrukcji wieży zainstalowano różnokolorowe oświetlenie umożliwiające organizację pokazów multimedialnych. Teren o powierzchni 1,5 ha wokół wieży został utwardzony i zagospodarowany, aby turyści mogli ciekawie spędzić czas. W jej otoczeniu powstały m.in.:

  • ścieżki edukacyjne,
  • oświetlenie,
  • tablice informacyjne,
  • punkty widokowe,
  • wiele innych elementów małej infrastruktury.

Wieża widokowa z widokiem na nadnarwiańską przyrodę

Okolice Uhowa to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych z bogactwem fauny i flory. Nadnarwiańskie rozlewiska nazywane są polską Amazonią. Narew płynie wieloma korytami tworząc skomplikowaną sieć połączeń. Dolina Narwi to unikatowy w skali europejskiej system rzeczny, z rozlicznymi rozlewiskami, starorzeczami, zakolami i odnogami. NPN znajduje się na terenie dwóch powiatów: wysokomazowieckiego i białostockiego. Nadnarwiańskie tereny to także bogata fauna i flora.

Koszt budowy wieży w Uhowie

Projekt wieży zrealizowany został przez gminę Łapy w partnerstwie z gminą Ciechanowiec oraz gminą Perlejewo. Inwestycja była dofinansowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020. Cała wartość projektu wyniosła 7 895 995,01 zł. Wykonawcą inwestycji była firma CITA Sp. z o.o. z Białegostoku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny