MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wielka Gala Biznesu. Polski Klaster Budowlany docenił swoich wypróbowanych przyjaciół. W gronie siedmiu wspaniałych jest jedna kobieta

red
Wojciech Wojtkielewicz
Wielka Gala Biznesu to nie tylko nagrody dla najlepszych firm z Podlaskiego Klastra Budowlanego, ale docenienie też ludzi, którzy bardzo wrośli jego życie. - Jest ich oczywiście wielu, ale wybraliśmy siedmiu, którym bardzo dużo zawdzięczamy. Zasługują oni na specjalne potraktowanie – mówił Tomasz Kozłowski, prezes Podlaskiego Klastra Budowlanego.

Klaster świętował swoje 10-lecie podczas ogólnopolskiej Wielkiej Gali Biznesu. W hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku zgromadziło się prawie 700 osób. Specjalne nagrody odebrały osoby od samego początku silnie związani z Krajowym Kluczowym Klastrem Budowlanym.

Ogólnopolska Wielka Gala Biznesu w Białymstoku. W hali Zespo...

Pierwszy z nich to dr Anatoliusz Kopczuk.

- Nie musiałem mu nic tłumaczyć. Wiedział, co chcemy zrobić. Był z nami od pierwszego dnia Klastra. Pomagał pisać dokumenty i uczył jak Klaster ukształtować. Dzięki temu jest on tak dobrze zarządzony – mówił Tomasz Kozłowski.

Anatoliusz Kopczuk nie krył zaskoczenia wyróżnieniem.

- Tworzenie Klastra było dla nas dużym wyzwaniem i przez te lata wiele się nauczyliśmy. Bardzo sobie cenię, że mogłem nabrać doświadczenia, wiele się nauczyć dzięki czemu jestem duchowo bogatszy. Być może uda mi się jeszcze coś zrobić dla Klastra.

Drugą osobą wyróżnioną był Waldemar Perkowski.

- Dobrze wiedział, co trzeba zrobić a wartość merytoryczną, którą wniósł do Klastra jest nie do zastąpienia. Wdraża nowe technologie i innowacje, działania w organizacji – uzasadniał Tomasz Kozłowski.

Żeby Klaster zaczął działać najpierw należało go układać, zaplanować napisać pierwszą strategię rozwoju.

- Tą osobą jest prof. Robert Ciborowski, rektor Uniwersytetu w Białymstoku - mówił Tomasz Kozłowski. - Do dziś nas wspiera i wspiera działania nauki i biznesu.

Czytaj też:Najpiękniejsze pary i kreacje gali biznesu

- Jak ważna jest współpraca z Klastrem nie muszę mówić – zaczął wystąpienie rektor. - Ale dzisiejsze spotkanie jest takim sprawdzianem: czy przyjdziemy tu, czy też będziemy oglądać drugą połowę meczu Jagiellonii z Legią. Jak widać frekwencja na gali jest duża, czyli spotkanie u prezesa Kozłowskiego było dużo ważniejsze. Po drugie: współpraca z Tomkiem to sama przyjemność i wcale niekoniecznie przy samej pracy, ale też przy innych, chyba ciekawszych rzeczach.

Kolejną docenioną osobą był Sławomir Żubrycki.

- Wyniósł Klaster na wyższy poziom rozwoju – uzasadniał prezes Klastra. - Mówił, że marzenia muszą być wielkie, bo jak będą małe i zwykłe to nie wiele osiągniemy.

- Jestem mile zaskoczony, bo Tomek po raz kolejny zrobił mi niespodziankę – mówił laureat. - Pamiętam jak przyszedł do mnie i powiedział: Zróbmy coś. No to zróbmy odpowiedziałem. Miło, że się udało.

Czytaj też:Znamy podlaskie biznesmenki

Kolejnym przyjacielem Klastra zaproszonym przez jego prezesa na scenę była prezes Polskiego Stowarzyszenia Doradczego i Konsultingowego.

- Klaster potrzebował wsparcia osoby, która rozumie, co my mężczyźni mówimy i jak to zrobi – tłumaczył Tomasz Kozłowski. - Taką osobą jest właśnie Anna Moskwa.

- Bardzo miło panią powitać na scenie w męskim gronie – mówił prowadzący galę Maciej Orłoś.

Prezes otrzymała z rąk szefa Klastra wielki bukiet czerwonych kwiatów.

Chwilę potem Tomasz Kozłowski tak anonsował kolejną osobę.

- Skromny przyjaciel, dusza towarzystwa, zawsze można na niego liczyć . Nigdy nie odmawiał pomocy i skutecznie działał. Dzięki niemu Klaster jest tak liczny. Marek Danilczuk.

Ostatnie wyróżnienie odebrał człowiek-instytucja podlaskiej branży budowlanej.

- Zmienił nasze myślenie w postrzeganiu świata – laudował Tomasz Kozłowski. - Kiedyś powiedział mi: „ Jego firmy nie stać, żeby być w złej organizacji. Ta organizacja musi być najlepsza tak jak jego firma”. Do dziś pilnujemy, aby tak było. Chce robić jak najlepiej i zawsze był najlepszy. Wieloletni przewodniczący rady Klastra – Jan Mikołuszko.

Były prezes bielskiego Unibepu odbierając laur mówił:

- Tak na prawdę nie powinienem jej dostać. Bo byłem jednym ze sceptyków. Myślałem, że nic z tego nie będzie, a jedynie towarzystwo wzajemnej adoracji. A Tomek udowodnił, że potrafi poskładać z tego fajną organizację. Tak trzymać.

Maciej Orłoś poprosił laureatów o dwa kroki do przodu na scenie, by lepiej wyszło wspólne zdjęcie.

- Ja wiem, że butelki są ciężkie, ale ewentualnie można bez nich. Brawa dla tej wspaniałej grupy - zachęcał prowadzący.

Wielką Galę Biznesu w roku jubileuszu 10 -lecia Polskiego Klastra Budowlanego dofinansował samorząd województwa podlaskiego kwotą 50 tys. złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny